-2 C
Olsztyn
wtorek, 28 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Na drogach regionu jak dotąd bez tragicznych wypadków

WiadomościNa drogach regionu jak dotąd bez tragicznych wypadków

Mimo dość spokojnego okresu świątecznego, nie obeszło się bez wypadków. Policjanci z regionu interweniowali m.in. na miejscu ośmiu zdarzeń drogowych, w wyniku których 16 osób zostało rannych. 

reklama

W nocy między świątecznymi dniami między miejscowościami Mały Łęck i Płośnica doszło do wypadku drogowego. 20–letnia kierująca osobowym audi na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na lewą stronę drogi, a następnie uderzyła w przydrożne drzewo. Na szczęście ani kierująca, ani czworo pasażerów nie doznało poważniejszych obrażeń.

W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia około godz. 13 oficer dyżurny nowomiejskiej komendy otrzymał za to informację o zdarzeniu drogowym na trasie Chrośle – Radomno. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierująca renault nie dostosowała prędkości jazdy do warunków ruchu. W wyniku tego straciła panowanie nad autem i zjechała na lewą stronę drogi uderzając w prawidłowo jadącego volkswagena. Oboje kierujący byli trzeźwi. W wyniku tego zdarzenia ranny został pasażer volkswagena, który z obrażeniami został odwieziony do szpitala.

Fałszywy alarm e-call uratował życie przypadkowemu mężczyźnie
reklama

Tego samego dnia w Radomnie doszło do kolejnego wypadku. W tym przypadku także przyczyną była nadmierna prędkość. Jak ustalili policjanci, kierujący hondą zjechał na lewe pobocze. Auto zderzyło się z przydrożnym drzewem, a następnie wywróciło się. Kierujący autem był trzeźwy i został przewieziony do szpitala.

Lidzbarku Warmińskim doszło do kolizji z udziałem pieszego. W Wigilię na ul. Poniatowskiego w godzinach popołudniowych kierujący samochodem osobowym 48–letni mężczyzna potrącił na przejściu dla pieszych 58–latkę. Kobieta z urazem nóg została przetransportowana do szpitala. Kierujący pojazdem w trakcie zdarzenia był trzeźwy.

reklama

Policjanci wyjaśniają także okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w pierwszy dzień świąt około godz. 19. Z wstępnych ustaleń wynika, że 27-letni mieszkaniec Ornety kierujący mercedesem z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Kierowca, który podróżował sam, w stanie ciężkim trafił do szpitala w Elblągu. Od mężczyzny pobrano krew do badań na zawartość alkoholu.

W Bartoszycach natomiast tegoroczne Boże Narodzenie przebiegło bezwypadkowo, za to policjanci drogówki wspomagani przez żołnierzy żandarmerii wojskowej w ramach działań „Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie” skontrolowali łącznie prawie 60 kierujących. Siedmiu z nich zostało ukaranych mandatem, a w dwóch przypadkach skierowano wniosek do sądu o ukaranie. Najczęściej popełnionym wykroczeniem było przekroczenie prędkości. Trzech mężczyzn zdecydowało się wsiąść za kierownicę na tzw. „podwójnym gazie”. Za popełnione wykroczenie policjanci zatrzymali im prawo jazdy.

Dziecko, które podróżowało w foteliku, na szczęście nie odniosło obrażeń

Na olsztyńskich drogach powiatowych Wigilia i pierwszy dzień świąt zakończyły się na 18 kolizjach.

Policjanci drogówki nie byli jedynymi, którzy byli zajęci w czasie tegorocznej Gwiazdki. W pierwszy dzień świąt oficer dyżurny z lidzbarskiej komendy otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że na trasie Orneta – Dąbrówka leży w rowie mężczyzna. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon. Wstępnie przyjęto, że prawdopodobną przyczyną śmierci 58–letniego mężczyzny, mieszkańca Ornety, mogło być potrącenie przez samochód. Wyjaśni to sekcja zwłok i opinia biegłego.

JC

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Kierujący nie miał uprawnień do prowadzenia aut. Spowodował wypadek
Wypadek na S 51 pod Olsztynem. Busem piekarni wjechał w ciężarówkę Biedronki