15 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Joanna Jędrzejczyk wygrała drugą walkę w UFC

OlsztynJoanna Jędrzejczyk wygrała drugą walkę w UFC

Joanna Jędrzejczyk pokonała w Phoenix Claudię Gadelhę. Swoją drugą walkę w najpopularniejszej na świecie organizacji mieszanych sportów walki UFC wygrała po niejednogłośnej decyzji sędziów. 

reklama


Joanna przez MMAVideosPL

Walka zakontraktowana była na trzy rundy. Na początku pierwszego starcia olsztynianka została powalona przez niepokonaną dotąd Brazylijkę na matę. Udało jej się jednak wyswobodzić i pod koniec pierwszej rudny zrewanżowała się tym samym Claudii Gadelhi. Niestety mocne uderzenia Joanny Jędrzejczyk przerwał gong. Druga runda miała podobny przebieg. Brazylijka próbowała sprowadzić Polkę do parteru i udało się je to kolejny raz. W finałowej rundzie zawodniczki zderzyły się głowami i konieczna była przerwa. Po wznowieniu walka znowu przeniosła się do parteru. Koniec trzeciej rundy należał jednak do Joanny Jędrzejczyk, która mocno “obiła” Claudię Gadelhę w stójce.

reklama

Walkę rozstrzygnęli sędziowie, którzy tak ocenili walkę na korzyść Joanny Jędrzejczyk: 29-28, 28-29, 29-28 (2:1). Olsztynianka dzięki wygranej została pretendentką do pasa UFC. To ogromny sukces zawodniczki Arrachionu Olsztyn i całego polskiego MMA.

KM

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
17 grudnia 2014 17:16

Tak jest!!! Gratulacje!

Polecane