24 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Pogoda nie służy jeździe – kolejne potrącenia na pasach

OlsztynPogoda nie służy jeździe - kolejne potrącenia na pasach

Jesienno-zimowa aura i brak ostrożności wśród uczestników ruchu drogowego powoduje kolejne kolizje – do dwóch potrąceń pieszych prawidłowo przechodzących przez jezdnię doszło w piątek (12.12) w Dobrym Mieście i w Olsztynie.  

reklama

Do zdarzenia drogowego w Dobrym Mieście doszło po godz. 8 na ul. Wojska Polskiego. Kierujący oplem potrącił 83–latka, które przechodził przez jezdnię zgodnie z zasadami ruchu drogowego. Poszkodowany z obrażeniami głowy oraz nóg został przetransportowany do szpitala w Olsztynie. 23-letni kierowca był trzeźwy. Damian B. za spowodowanie wypadku drogowego odpowie przed sądem. Do godz. 10 ruch w miejscu kolizji odbywał się wahadłowo.

Do kolejnego potrącenia doszło tuż przed godz. 19 w Olsztynie. Kierujący mercedesem, jadąc prawym pasem ruchu ul. Dworcową w kierunku dworca PKP, nie ustąpił pierwszeństwa osobie prawidłowo przechodzącej przez przejście dla pieszych.  22–letni poszkodowany z poważnymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala w Olsztynie.

reklama

Ze względu na niesprzyjającą aurę pogodową oraz wcześnie zapadający zmrok policjanci apelują do uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności oraz noszenie odblasków przez osoby piesze.

JC

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
sk
13 grudnia 2014 17:37

W mieście tez po zmroku ledwo widać pieszych, brak oświetlonych przejść, i wszyscy ubrani ponuro,jesiennie.

Piku
13 grudnia 2014 13:07

ogolnie mandaty dla pieszych powinny byc duzo ale to duzo wyzsze i to duzo i duzo wieksze powinno byc za interesowanie policjantow na pieszych sam bylem swiadkiem bo zmroku prawie ciemno ida piesi bez odblaskow wogole ich niewidac dopiero na odleglosci 3-6metrow i oni twardzi bo oni widza samochod ale kierowca NIE a policja? pojechala dalej….

Polecane
Ogłoszenia