-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyn weekendowo – sprawdź atrakcje

WiadomościOlsztyn weekendowo - sprawdź atrakcje

Dzieje się w ten weekend w Olsztynie – przede wszystkim koncertowo i mikołajkowo. Nudzić się na pewno nie będziemy! Sprawdźcie wybrane weekendowe atrakcje w dniach 5-7 grudnia.

reklama

PIĄTEK, 5.12

 – mikołajkowe atrakcje, m.in. animacje dla najmłodszych i konkursy z nagrodami, czekają na olsztynian w hali „Urania”. Wszystkie niespodzianki dla dzieci – nielimitowana wata cukrowa, popcorn, park rozrywki oraz wioska św. Mikołaja – gratis. W czasie wydarzenia będzie również możliwość rejestracji w bazie dawców szpiku, w ramach akcji pomocy Krzysztofowi Leszczyńskiemu i Grzegorzowi Stankiewiczowi oraz innym chorym, którzy walczą z białaczką.

reklama

Hala widowiskowo-sportowa „Urania”, godz. 16.

Wstęp wolny.

reklama

– Julia Górniewicz, lepiej znana szerszej publiczności jako Julia Marcell, wraca do rodzinnego Olsztyna z koncertem. Siedem lat od debiutu laureatka Paszportu Polityki nie zwalnia tempa i wyrusza w trasę promującą jej nową płytę „Sentiments”. Jest to już czwarte wydawnictwo na koncie olsztyńskiej wokalistki, która obecnie mieszka i pracuje w Niemczech.

Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych, godz. 19

Bilety: 35 zł (przedsprzedaż) i 45 zł (w dniu koncertu) 

– muzyczny powiew świeżości, czyli kolejny występ z cyklu Muzyczne Inhalacje, w ramach którego zaprezentuje się Rafał Gorzycki Trio. Olsztyński koncert będzie owocem współpracy muzyka z gitarzystą Markiem Malinowskim i basistą Wojtkiem Woźniakiem.

Sala kameralna pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena, godz. 19

Bilety w cenie 20 zł.

– koncert zespołu Transsexdisco, który olsztyńskim występem zamyka kolejny sezon artystyczny. Grupa muzyczna rodem ze stolicy Warmii ma już na swoim koncie trzy wydawnictwa, w tym dwa krążki długogrające. Na koncercie w Amnezji będzie można usłyszeć nie tylko hity zespołu, ale także nowsze kawałki z ubiegłorocznej płyty.

Klub Amnezja w Olsztynie, wstęp od godz. 20, start o godz. 21 

Bilety w cenie 15 zł dostępne tylko w klubie od godz. 20 przed koncertem.

– reprezentacja artystów Aloha Entertainment odwiedzi Olsztyn w ramach trasy ALOHA TOUR 2k214. Fani projektu będą mogli usłyszeć utwory z płyt: Proceente „Zupynalefkisplify”, Łysonżi Dżonson „Browka Szpinak”, Green „Buntownicy i Lojaliści” i mającego się niedługo ukazać krążka Muflona. Publiczność rozgrzeją Leniwe Głowy, a za gramofonami staną DJ Cider i gość specjalny – DJ Anusz.

Nowy Andergrant, wstęp od godz. 20, start koncertów – godz. 21

Bilety w cenie 15 zł (przedsprzedaż) i 20 zł (w dniu koncertu).

Podsumowanie Grand Prix Warmii i Mazur w Szachach Szybkich 2022

SOBOTA, 6.12

– sobota na olsztyńskiej starówce będzie motoryzacyjna i mikołajkowa. Już po raz szósty odbędzie się akcja Motomikołaje. Klub Motocyklowy Tabun oferuje darczyńcom nie tylko przejażdżki motocyklami i quadami, ale też słodkie prezenty oraz talony na posiłki w staromiejskich restauracjach. Zabawa połączona jest z charytatywną zbiórką organizowaną przez Tabun, a wspieraną przez uniwersytet Warmińsko-Mazurski i olsztyńską społeczność motocyklową. Zebrane fundusze pomogą Wojewódzkiemu Szpitalowi Dziecięcemu w Olsztynie.

Stare Miasto, godz. 9-16

– w atmosferze nadchodzących świąt odbędzie się Warmińsko-Mazurski Festiwal Chórów, Zespołów i Solistów „Hej, Kolęda!”. W sobotni poranek rozbrzmiewać będą kolędy i pastorałki w wykonaniu zespołów Uniwersytetów i Akademii Trzeciego Wieku z naszego województwa. Wydarzenie organizuje ATW działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie.

Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki, godz. 10

Wstęp wolny.

– mikołajkowy kiermasz sztuki “Kup Sztukę Pod Choinkę!” to okazja dla wszystkich, którzy chcą podarować swoim bliskim oryginalne bożonarodzeniowe prezenty: od artystycznych upominków po dzieła sztuki. Fachową radą będą służyć artyści i pracownicy galerii.

BWA Galeria Sztuki, godz. 11-18

– aktywnie będzie można spędzić czas w CRS „Ukiel” nad Jeziorem Krzywym, gdzie odbędzie się impreza „Mikołaje na Rowerach”. Rajd na jednośladach wokół jeziora Ukiel potrwa około godziny, a wszyscy jego uczestnicy otrzymają mikołajkowe czapki. Jeśli ktoś zjawi się w kompletnym stroju mikołajowym, tym lepiej. Rowery w wypożyczalni są także dostępne z krzesełkami dla najmłodszych. Dla uczestników przewidziano ciepłą herbatę oraz upominki. Po rajdzie w Hangloose Cafe przy plaży miejskiej będzie można wysłuchać prelekcji dotyczących m.in. bezpieczeństwa rowerowego.

Centrum Sportowo-Rekreacyjne „Ukiel”, początek rajdu – ok. godz. 12, rejestracja uczestników od godz. 11.30 w wypożyczalni sprzętu sportowego przy plaży miejskiej

– nastrojowy klimat zza naszej wschodniej granicy zapewni Olga Romanova, która zaprezentuje olsztyńskiej publiczności najpiękniejsze rosyjskie ballady. Solistka i dyrygent pokaże słuchaczom romansową i wrażliwą twarz słowiańskiej kultury. Olga Romanova na co dzień pracuje z dziećmi i uczy muzyki w szkole w Kaliningradzie. Współorganizatorem wydarzenia jest Centrum Języka Rosyjskiego Masza.

Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej – Planeta 11, godz. 16

Wstęp wolny.

– miłość, nałóg, pragnienie – to wszystko będzie można zobaczyć w spektaklu „Kochanie na kredyt” w gwiazdorskiej obsadzie, który zostanie wystawiony w mikołajkowy wieczór w Kortowie. To komedia, która, mimo wyolbrzymiania pewnych elementów właściwego farsie, doskonale portretuje współczesną rzeczywistość, punktując słabości i skłonności człowieka XXI wieku.

Park rozrywki w Gminie Olsztynek ma mieć największą na świecie atrakcję

Centrum Konferencyjne UWM, godz. 16

Bilety w cenie 75 zł, 85 zł i 95 zł.

– olsztyńscy fani muzyki poważnej będą mieli okazję wysłuchania koncertu grupy Pro Musica Antiqua pt. „Muzyka europejska w zabytkach i przyrodzie Warmii i Mazur”. Występ organizowany jest w ramach cyklu Dziedzictwo przyrodnicze Warmii i Mazur. Soliście przy akompaniamencie instrumentalistów zagrają utwory Bacha, Morricone, Moniuszki, Offenbacha, Gershwina i Lehára. Dodatkowo wykład „Co można z chwastów wyczarować – dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe regionu” wygłosi dr hab. Stanisław Czachorowski, prof. UWM.

Kamienica Naujacka MOK, godz. 18

Wstęp wolny.

– w ramach jam session w klubie Amnezja zaprezentuje się olsztynianom zespół Staszki, grupa różnorodna stylowo, powstała z odmiennych zainteresowań muzycznych jej członków. Sami określają swoje utwory, często występujące w postaci improwizacji instrumentalnych, jako PunkJazz HardCoreJazz. Dodatkowo w ramach jam session – PostNatura, czyli współdziałanie dźwięku z obrazem, który staje się dla muzyki scenerią i dodatkową formą wyrazu.

Klub Amnezja, godz. 20

Wstęp wolny.

– jeden z najgłośniejszych muzycznych debiutów ubiegłego roku, Fismoll, zawita do Olsztyna. Zaledwie 19-letni muzyk – piosenkarz, kompozytor, instrumentalista i tekściarz – to artysta, którego już na starcie zaczęto zestawiać z takimi nazwiskami jak Ben Howard czy Damien Rice. Jego singiel „Let’s play birds” z debiutanckiej płyty „At Glade” pojawiał się często na znanych radiowych listach, m.in. Liście Przebojów Trójki.

Nowy Andergrant, godz. 21

Bilety: 25zł (przedsprzedaż), 35zł (w dniu koncertu).

NIEDZIELA, 7.12

– mikołajkowy kiermasz sztuki “Kup Sztukę Pod Choinkę!” to okazja dla wszystkich, którzy chcą podarować swoim bliskim oryginalne bożonarodzeniowe prezenty: od artystycznych upominków po dzieła sztuki. Fachową radą będą służyć artyści i pracownicy galerii.

BWA Galeria Sztuki, godz. 11-18

– muzyka dawna, ale nie do końca zapomniana: koncert „Z muzyką dawną… przez wszystkie wieki” zaprezentują nauczyciele i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Olsztynie. Gospodarzami wieczoru będą Agnieszka Panasiuk i Jarosław Ciecierski. Występ zorganizowano w ramach cyklu Salonik muzyczny.

Kamienica Naujacka MOK, godz. 17

Wstęp wolny.

JC

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Boisko na Dajtkach czeka modernizacja