0
3 C
Olsztyn
piątek, 5 grudnia, 2025
reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Regionalna Służba Celna podbija statystyki – zatrzymanych niemal 900 nielegalnych automatów

WiadomościRegionalna Służba Celna podbija statystyki - zatrzymanych niemal 900 nielegalnych automatów

Antyhazardowe akcje warmińsko-mazurskiej Służby Celnej przynoszą coraz lepsze wyniki – w porównaniu do zeszłego roku aż czterokrotnie wzrosła liczba zarekwirowanych nielegalnych automatów. Swoje poparcie dla tego typu działań przedstawił także Episkopat Polski. 

reklama

Mimo że polskie prawo jasno określa, że automaty do gier mogą się pojawiać tylko w legalnych salonach gier, amatorzy łatwego zarobku nie rezygnują z ustawiania maszyn hazardowych w pubach, sklepach lub na stacjach benzynowych, wbrew obowiązującym przepisom. Aby przeciwdziałać tego typu praktykom, Służba Celna organizuje masowe kontrole, które, mimo kar grożących za nielegalne automaty, zbierają coraz większe żniwo.

W tym roku na terenie całego kraju zarekwirowano ok. 10 tys. takich urządzeń, o cztery tysiące więcej, niż w roku ubiegłym. Wysokie miejsce w tych statystykach zajmują warmińsko-mazurscy celnicy. Ilość zatrzymanych przez nich nielegalnych automatów wzrosła od 203 (od stycznia do końca listopada 2013 r.) do prawie 900 sztuk w tym roku.

reklama

Oprócz akcji kontrolnych funkcjonariusze Izby Celnej stawiają sobie za cel uświadamianie Polakom zagrożeń związanych z hazardem. W tej kampanii informacyjnej pomogą im polscy duchowni, którzy zadeklarowali przekazanie wiernym ostrzeżenia przed nałogiem w czasie najbliższych nabożeństw. Dziś (4.12) odbyła się w tej sprawie w biurze prasowym Konferencji Episkopatu Polski konferencja pod hasłem „Nie daj się uzależnić od hazardu”. Wzięli w niej udział m.in. biskup Józef Guzdek, Biskup Polowy Wojska Polskiego oraz nadinspektor Jacek Kapica, Szef Służby Celnej.

Jak wynika z badań CBOS, ok. 50 tys. Polaków przyznaje się do uzależnienia od hazardu, a 200 tys. jest zagrożonych tym uzależnieniem.

JC

Przeczytaj także

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Włącz powiadomienia e-mail
Wyślij maila o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Co zabrać na masaż tajski w Warszawie?

Oto wszystko, co warto wiedzieć przed wizytą.

Jak wybrać agencję SEO, aby współpraca przyniosła realny wzrost widoczności?

Działania będą skuteczne, jeśli zostaną odpowiednio dopasowane.

Co ile motogodzin wymieniać olej w ciągniku?

Olej starzeje się w zależności od intensywności pracy silnika.

Jakie buty wybrać na zimę?

Na co zwrócić uwagę wybierając zimowe obuwie?

Hale namiotowe w rolnictwie – o czym pamiętać podczas budowy hali na pasze, płody rolne i nawozy?

Hale namiotowe to jedno z rozwiązań, które zyskuje na popularności w rolnictwie.

Prezent dla ojca, zięcia, teścia i brata – najlepsze upominki dla mężczyzn są na wyciągnięcie ręki!

Wybór prezentu dla mężczyzny potrafi być ogromnym wyzwaniem! W przeciwieństwie do kobiet mężczyźni rzadziej dzielą się informacją na temat swoich potrzeb, czy marzeń.

Odkryj na święta sklep Zakątek Zdrowia. Warsztaty, prezenty i ekologiczne nowości

W grudniu Zakątek Zdrowia przygotował dla klientów prawdziwy pakiet świątecznych atrakcji i inspiracji zakupowych.

Najbardziej luksusowe delikatesy w Olsztynie? Sklep z produktami premium z całego świata

Limitowane oliwy, sery za 200 zł i babeczki Dolce & Gabbana. Nowy butik spożywczy na Jarotach zachwyca jakością i rzemieślniczym asortymentem

Jakich tkanin unikać przy zwierzętach w domu?

Tkaniny wrażliwe na pazury i sierść.
reklama
reklama