26 C
Olsztyn
wtorek, 18 czerwca, 2024
reklama

Pożegnanie pierwszych absolwentów PSM w Dywitach

OlsztynPożegnanie pierwszych absolwentów PSM w Dywitach

Mury Powiatowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Dywitach opuścili w czwartek pierwsi absolwenci. Nie zabrakło uśmiechów, życzeń i wzruszeń.

reklama

– Jesteśmy dumni, że w powiecie olsztyńskim jest tyle zdolnych młodych osób – mówi starosta Mirosław Pampuch. – Nauka w szkole muzycznej to nie tylko przyjemność obcowania ze sztuką, ale też ciężka praca i wiele wyrzeczeń. To trzeba podkreślić i za to też winniśmy tym młodym ludziom szacunek i docenienie. Fakt, że kilkoro z tegorocznych absolwentów zdecydowało się kontynuować edukację i zdało egzaminy do PSM II stopnia, dowodzi wysokiego poziomu nauczania w dywickiej szkole. Gratuluję więc też pedagogom. A młodym muzykom życzę wytrwałości i satysfakcji z realizacji swoich pasji. Mam nadzieję, że usłyszymy ich za kilka lat w dużych salach koncertowych. Powodzenia! – życzył starosta.

W uroczystości wzięli również udział Jacek Szydło, wójt gminy Dywity Jacek Szydło oraz Bożena Wojarska, radna i członek Zarządu Powiatu, a do niedawna również dyrektor Zespołu Szkół w Dywitach, gdzie mieści się obecnie Powiatowa Szkoła Muzyczna.

reklama

rak

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane