-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W okolicach Biskupca rywalizowali ratownicy z całej Polski

GalerieW okolicach Biskupca rywalizowali ratownicy z całej Polski

 W weekend odbyły się w miejscowości Dadaj Ogólnopolskie Mistrzostwa w Ratownictwie. 
W mistrzostwach brało udział 30 ekip z całego kraju. Zawodnicy reprezentowali: OSP, PCK, Joannici, straż miejska, WOPR, Fundacja Ratujmy Życie, szkoły i uczelnie medyczne. Ekipy pochodziły z takich miejscowości jak: Barczewo, Dobre Miasto, Olsztyn, Ełk, Malbork, Sopot, Poznań, Czermin, Golina, Witaszyce, Doruhów, Włocławek, Warszawa, Kraków, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Gdańsk, Giżycko, Droszewo, Lubawa, Lidzbark Warmiński, Zawady, Nowy Dwór Mazowiecki. W mistrzostwach wzięło udział łącznie 120 zawodników. Rywalizowano w 20 konkurencjach.
To kilka z nich:
– „Sześć stóp pod ziemią” – zespoły rywalizowały w konkurencji, która zakładała, że dwóch młodych mężczyzn próbuje zakopać żywcem trzecią osobę. Przy czym w momencie, w którym zespół przybywał na miejsce akcji bandyci uciekali do lasu. Po dojściu zespołu do poszkodowanego i uwolnieniu go okazywało się, że to Szwed, który nie zna polskiego i angielskiego. Zawodnicy musieli odnaleźć dwóch znajomych poszkodowanego, którzy zostali również zakopani. Do zadania wykorzystano fantomy przykryte ziemią.
– „Rodzina Soprano” – w czasie konwoju niebezpiecznego więźnia doszło u niego do zatrzymania krążenia. Zespół po przybyciu na miejsce przystępował pod eskortą uzbrojonych funkcjonariuszy ZK do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Po chwili dochodzi do próby odbicia przez przestępców, którzy rozpoczynają ostrzał (użyto do tego ślepych nabojów). W czasie strzelaniny jeden z bandytów dostaje postrzał w głowę, więc część zawodników (wraz z ochroną) musi udzielić pomocy bandycie.
„Samochód w Rzece” – zespół musiał zmierzyć się ze skrajnie ciężkim terenem, pogodą i wodą. Scenariusz zakładał sytuację w której, samochód wypadł z trasy i spadł po stromej skarpie do rzeki. Należało uratować poszkodowanych.
Wyniki:
I miejsce – OSP Czermin – Wielkopolska
II miejsce – Medyk Giżycko
III miejsce – Medyk Olsztyn
Najlepsza OSP – OSP Czermin
Najlepsza Drużyna na konkurencji technicznej – Straż Miejska Miasta Kraków

reklama

KM
 
 
 

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia