Olsztyn
niedziela, 5 maja, 2024

Olsztyn ma wicemistrzynię świata w podnoszeniu ciężarów

OlsztynOlsztyn ma wicemistrzynię świata w podnoszeniu ciężarów

Polska Akademia Kettlebell Sport wróciła z mistrzostw świata m.in. z medalem, który zdobyła trenująca w Olsztynie Iwona Sipowicz.

Mistrzostwach Świata w Kettlebell Sport odbyły się w dniach 20-24 listopada w Hamburgu. W imprezie wzięło udział 545 zawodników z 34 krajów całego świata, m.in. USA i Indii.

Miłośników tego sportu zrzesza w stolicy Warmii klub Kettlebell Olsztyn, którego zawodnicy zajęli w swoich kategoriach wysokie miejsca na mistrzostwach: Dominika Raczyńska – 12. miejsce i Maciej Gorzkowski – 4. miejsce. Największym sukcesem może się pochwalić Iwona Sipowicz, która stanęła na podium po wywalczeniu wicemistrzostwa.

Kettlebell Sport to coraz bardziej popularna dyscyplina sportu, która polega na podnoszeniu na różne sposoby odważników w kształcie kuli w określonym czasie. Zainteresowanie nią widać także w Olsztynie – nie tylko po wzroście liczby jej zawodników, ale także organizowanych wydarzeń, takich jak październikowe II Otwarte Mistrzostwa Warmii i Mazur Kettlebell Sport.