-2 C
Olsztyn
wtorek, 28 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Powiat Olsztyński z wyróżnieniem!

OlsztynPowiat Olsztyński z wyróżnieniem!

Informowaliśmy, że Powiat Olsztyński zajął ósme miejsce w ogólnopolskim rankingu Gmin i Powiatów 2013 prowadzonym przez Związek Powiatów Polskich. Uroczyste ogłoszenie wyników połączone z wręczaniem dyplomów odbyło się podczas Kongresu Regionów w Świdnicy 12 czerwca oraz na posiedzeniu Zarządu ZPP w Polkowicach 16 czerwca.

reklama

Starosta olsztyński odebrał dyplom i statuetkę z rąk Olgierda Dziekońskiego, sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP oraz Marka Tramś, prezesa zarządu Związku Powiatów Polskich.
– To dla nas duże wyróżnienie, bo samorządy od lat walczą zacięcie o tytuł najlepszego powiatu w Polsce, mówi starosta olsztyński, Mirosław Pampuch. – Tak wysoka pozycja w rankingu to zasługa wszystkich pracowników starostwa i jednostek podległych – podkreśla starosta. – Dlatego przy tej okazji  pragnę wszystkim serdecznie podziękować.

Czy burmistrz Bartoszyc zostanie odwołany?

Przypomnijmy, że Powiat Olsztyński walczył w najbardziej prestiżowej kategorii – największych powiatów, powyżej 120 tys. mieszkańców. W tyle zostawił m.in. powiaty: krakowski, nowosądecki, opolski, czy radomski. W roku 2012 powiat zajął 13. miejsce w rankingu, w tym roku awansował o pięć oczek.

reklama

Oceniani w 10 obszarach
Samorządy sklasyfikowane w rankingu są oceniane przez ekspertów Związku Powiatów Polskich według wielu kryteriów zgrupowanych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne. Tak szeroki wachlarz kategorii dał samorządom szansę pokazanie swoich mocnych stron w różnych dziedzinach

Marcin Kulasek: Jeden krok za daleko [OPINIA]

Nasze powiaty wysoko
Ranking trwa przez cały rok i prowadzony jest w podziale na sześć kategorii: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. Warto podkreślić, że Powiat Olsztyński to nie jedyny powiat z Warmii i Mazur wyróżniony w tym rankingu. W kategorii powiatów do 60 tys. mieszkańców drugie miejsce zajął powiat gołdapski zaś siódme miejsce powiat elbląski. W kategorii do 120 tys. mieszkańców dziewiąte miejsce zajął powiat ostródzki, a dziesiąte powiat ełcki.

reklama

rak

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Czy burmistrz Bartoszyc zostanie odwołany?
Marcin Kulasek: Afera goni aferę! [OPINIA]