-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Jacek Wach wyjdzie na wolność?

OlsztynJacek Wach wyjdzie na wolność?

Sąd Najwyższy uchylił dożywocie Jackowi Wachowi, który został skazany za zabójstwo z 1999 roku. 

reklama

Sąd Najwyższy uchylił wyrok dożywotniego więzienia Jackowi Wachowi, który przebywał w zakładzie karnym w związku z zabójstwem Tomasza S.

Przypomnijmy. Sprawa dotyczy zabójstwa, które miało miejsce w 1999 roku. Wtedy to wyłowiono właśnie ciało z jeziora Pluszne. Zwłoki mężczyzny zostały poćwiartowane i wyrzucone do jeziora w reklamówce. Śledztwo prowadziła najpierw prokuratura olsztyńska, a następnie białostocka. Ustalono, że ofiarą był związany z suwalskim półświatkiem Tomasz S. śledczy ustalili, że mężczyzna przed śmiercią był torturowany i więziony w klatce. Zarzuty postawiono Jackowi Wachowi, który konsekwentnie nie przyznawał się do winy. Został on skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Nowe fakty pojawiły się w związku z listem Wiesława S., który został aresztowany za włamania. W liście napisał, że „chce się podzielić informacjami na temat poważnego przestępstwa”. Dzięki informacjom mężczyzny odnaleziono klatkę, w której przetrzymywano Tomasza S. i zakopane zwłoki mężczyzny. Wiesław S. przyznał do zabójstwa z 1999 roku.
reklama

Jacek Wach od początku nie przyznawał się do tego morderstwa. Konsekwentnie odwoływał się od wyroku, prawomocne orzeczenie zapadło dopiero w roku 2006 przed Sądem Najwyższym. Sąd wskazywał przy tym, że gangster jest osobą zdemoralizowaną, wielokrotnie skazywaną za inne przestępstwa i nie dającą nadziei na resocjalizację.

Śmiertelna pułapka. Cezary G. podłożył i podpalił worek z brykietem pod przyczepą, w której była kobieta

KM

reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
OSTRY WOLOW
4 lutego 2015 12:23

SIEMANKO MAM HADZIEJE ZE JUZ TO ZA TOBA. JA WIRZYLEM ZE BEDZIE DOBZE BO PAMIETAJ SPRAWIEDLIWOSCI MOSI STAC SIE ZADOSC . POWODZENIA I TRZYMAJ SIE NARAZIE.

xxx
22 listopada 2014 20:35

toć on po tylu latach się nie odnajdzie tutaj 😀

Popularne
Tragedia w Wigilię. Zazdrość popchnęła Karola P. do zabójstwa?