fbpx
12 C
Olsztyn
niedziela, 24 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Dlaczego CBA kotroluje UWM?

OlsztynDlaczego CBA kotroluje UWM?

Jerzy Szmit (PiS) zwołał konferencję prasową, na której odniósł się do zarzutów dotyczących nieprawidłowości przy sprzedaży nieruchomości budowlanych. – Nikogo nie oskarżam, nie feruję wyroków, ale zarzuty trzeba wyjaśnić – mówił poseł.

reklama

11 czerwca na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie oraz do Urzędu Miasta weszli agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego, którzy pod doniesieniach medialnych, chcą zweryfikować do kogo trafiały – i w jaki sposób – działki budowlane, m.in. w Tomaszkowie, Dorotowie i Olsztynie. Sprawa poruszyła opinię publiczną i odniósł się do niej Jerzy Szmit.

– Trzeba pamiętać, że to uczelnia publiczna, której funkcjonowanie opiera się o finanse publiczne – mówił Jerzy Szmit. – Nie chcę nikogo oskarżać, ferować wyroków, ale skala nadużyć opisana przez dziennikarza jest tak duża, że sprawę tę należy wyjaśnić. Tym bardziej, że osoba najbardziej zainteresowana do tej pory nie zabrała głosu w tej sprawie, nie odniosła się do faktów i informacji zawartych w tych publikacjach.  Jeśli rzeczywiście dochodziło do nadużyć, to działki nie tylko sprzedawane były osobom nieuprawnionym poniżej ich wartości, ale także cierpiał na tym skarb państwa, bo do budżetu trafiał zaniżony podatek.

reklama
Marcin Kulasek: Afera PiS i PiSowska gra pozorów [OPINIE]

Dlatego też Szmit postanowił zainteresować sprawą cztery osoby. Pismo w tej sprawie otrzyma Krzysztof Kwiatkowski, prezes Najwyższej Izby Kontroli, prof. Lena Kolarska-Bobińska, minister nauki i szkolnictwa wyższego, Mateusz Szczurek, minister finansów oraz Włodzimierz Karpiński, minister skarbu państwa.

red

reklama

reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
UIUIUO
17 czerwca 2014 14:48

hahahha Szmit opłacił Kowalewskiego a teraz idzie na wojnę?

Kokos
17 czerwca 2014 12:33

rzezimieszki

Polecane
Ogłoszenia
Marcin Kulasek: Kaczyńskiego ucieczka ze stolicy [OPINIE]
Marcin Kulasek: Afera PiS i PiSowska gra pozorów [OPINIE]