31 C
Olsztyn
wtorek, 16 lipca, 2024
reklama

PIONIERskie zakupy – szkolenia konsumenckie dla seniorów

OlsztynPIONIERskie zakupy – szkolenia konsumenckie dla seniorów

Dobry konsument to świadomy konsument. A że dać się oszukać nie jest dziś trudno, Europejskie Stowarzyszenie Edukacji i Rozwoju „PIONIER” oferuje w czerwcu bezpłatne szkolenia konsumenckie dla olsztyńskich seniorów po 50. roku życia. Projekt jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

reklama

Organizatorzy projektu „Dojrzały konsument” stawiają sobie za cel przekazanie uczestnikom szkoleń wiedzy o ich prawach i obowiązkach jako konsumentów, uczulenie ich na ewentualne pułapki i manipulacje, jakim mogą być poddawani oraz oswojenie ich z nowymi technologiami.

Szkolenie będzie podzielone na bloki tematyczne:

reklama

– Prawa konsumenta i obowiązki sprzedawcy (23 czerwca 2014 r.) – omawiane będą umowy zawierane przez konsumentów, zwroty towarów, gwarancje, niezgodności towaru z umową, zakupy na pokazach, umowy zawierane przez telefon, odstąpienie od umowy, podane zostaną informacje o miejscach, gdzie można szukać pomocy;

– Kredyty, pożyczki, parabanki i oszustwa (24 czerwca 2014 r.);

– Manipulacja konsumpcyjna (25 czerwca 2014 r.) – prowadzący uwrażliwią uczestników m.in. na chwyty stosowane przez sprzedawców, techniki wpływu w supermarketach oraz manipulację w tekstach reklamowych;

reklama

– Bezpieczeństwo a nowe technologie (26 czerwca 2014 r.) – poruszone zostaną kwestie m.in. bezpieczeństwa w Internecie, usług SMS premium, ochrony prywatności, zakupów i płatności internetowych, serwisów aukcyjnych.

Aby wziąć udział w szkoleniu, należy wypełnić elektroniczną ankietę (http://bit.ly/1xH5Hns) lub skontaktować się z koordynatorem, Mateuszem Kryżbą (nr: 501406836). Uczestnicy mogą się zapisywać do jednej z dwóch grup, które będą odbywać szkolenia w godzinach: 9.00-13.00 i 14.00-18.00.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 18 czerwca 2014 roku. Organizatorzy skontaktują się telefonicznie ze wszystkimi uczestnikami do 20 czerwca, aby poinformować o przebiegu rekrutacji.

Wszystkie szkolenia odbędą się w siedzibie Europejskiego Stowarzyszenia Edukacji i Rozwoju „PIONIER” przy ul. Partyzantów 88/1.

Kontakt: Mateusz Kryżba, nr tel. 501406836, e-mail: kryzba@eserpionier.eu.

JC

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane