12 C
Olsztyn
poniedziałek, 20 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Okradały własną szkołę. Na swoje konta przelały ponad 25 tys. zł

BartoszyceOkradały własną szkołę. Na swoje konta przelały ponad 25 tys. zł

Dyrektorka, główna księgowa i sekretarz jednej ze szkół na terenie Górowa Iławeckiego, które przywłaszczyły sobie ponad 25 tys. szkolnych pieniędzy, usłyszały już zarzuty. 

reklama

Od dwóch miesięcy policjanci z Komisariatu Policji w Górowie Iławeckim prowadzą dochodzenie w sprawie kradzieży pieniędzy. O całej sytuacji po kontroli przeprowadzonej w jednej ze szkół zawiadomił burmistrz miasta. Na podstawie przeprowadzonego dochodzenia ustalono, że w ciągu dwóch lat dyrektorka, główna księgowa oraz sekretarz szkoły bezprawnie przelały na swoje konta bankowe ponad 25 tys. zł. W tytule przelewu widniały zapisy „nagroda” lub „zwrot gotówki” za określoną fakturę. W rzeczywistości nie było jednak żadnych dokumentów, na podstawie których pracownice szkoły mogły wykonać te transakcje.

Po zebraniu materiału dowodowego wszystkim kobietom przedstawiono zarzuty kradzieży. Na początku główna księgowa i sekretarz (obie karane wcześniej za oszustwa finansowe) nie przyznawały się do zarzucanych im przestępstw. Przeprowadzanie nielegalnych operacji potwierdziły dopiero przed prokuratorem i dobrowolnie poddały się karze. Kobiety będą musiały zwrócić wszystkie pieniądze na rzecz szkoły.

Romantyczny walc na studniówce w II LO w Olsztynie. Jedna para stała się ulubieńcem internautów
reklama

Prokurator zastosował wobec kobiet poręczenie majątkowe. Grozi im kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

JC

reklama

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Wszedł do sklepu i ukradł skrzynkę piwa z dodatkowym bonusem