fbpx
10 C
Olsztyn
środa, 20 października, 2021
reklama

Pierwszy śnieg na Warmii. Zima zawita do Olsztyna?

reklama

Pierwszy późnojesienny i niewielki opad śniegu spadł w Olsztynie w nocy z wtorku na środę. Jednak, zdaniem synoptyków, nie musi on oznaczać szybkiego nadejścia zimy.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej PIB, w Olsztynie będzie dziś pochmurno i można się będzie tu spodziewać, jak i w całej północno-wschodniej Polsce, deszczu ze śniegiem i śniegu. Na Warmii i Mazurach miejscami mogą się pojawić opady marznące powodujące gołoledź. Niską temperaturę (około 0/-1 st. C) będzie potęgował wschodni i północno-wschodni wiatr.

Dziś w nocy we wschodniej części kraju niebo będzie zachmurzone. Wystąpią także opady deszczu, od wschodu przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. Nocne opady przy temperaturze oscylującej w okolicy -1 st. C, tak jak w ciągu dnia, mogą powodować gołoledź na drogach.

reklama

Według prognoz IMiGW nie ma się jednak co spodziewać szybkiego nadejścia zimy w Olsztynie przynajmniej w tym tygodniu – na Warmii do przyszłego poniedziałku pojawią się niewielkie opady atmosferyczne przy temperaturze nawet +4 st. C w ciągu dnia.

JC

reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze