24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024

Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny – innowacyjny biznes zaczyna się w tym miejscu

Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny (OPN-T) to miejsce dla przedsiębiorstw i instytucji naukowych, w którym stymuluje się przepływ wiedzy i technologii pomiędzy uczelniami wyższymi, instytucjami badawczo-rozwojowymi, przedsiębiorstwami oraz rynkiem, wspiera się tworzenie i rozwój przedsiębiorstw innowacyjnych przy pomocy procesów inkubacyjnych.

14 000 m2 powierzchni
140 po mieszczeń biurowych o wysokim standardzie
20 nowo czesnych jednostek laboratoryjnych
22 w pełni wyposażone, klimatyzowane sale konferencyjne

Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny – innowacyjny biznes zaczyna się w tym miejscu Artykuł sponsorowany, Olsztyn, Wiadomości

Już teraz swoje miejsce w Parku znalazły 53 firmy, które są na różnym etapie rozwoju i zaawansowania technologicznego. Ich profil działalności skupia się przede wszystkim w branżach: geoinformatycznej,
informatycznej i biotechnologicznej.

• Część kompleksu przeznaczona jest dla firm o stabilnej pozycji, zaawansowanych technologicznie,
doskonalących i rozwijających swoją działalność.

• Inkubator Przedsiębiorczości – przestrzeń dla start-upów, przede wszystkim nowych firm technologicznych,
które mogą liczyć na szerokie usługi wsparcia w drodze do własnego rozwoju.

• Centrum Transferu Technologii – przestrzeń laboratoryjna, wyposażona w nowoczesną aparaturę badawczą umożliwiającą wykonywanie zaawansowanych badań. Są to laboratoria chemiczne, molekularne i technologiczne. Dostępne są również inne uniwersalne jednostki laboratoryjne. Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny dzięki ultranowoczesnej aparaturze umożliwia prowadzenie badań na światowym poziomie, których wyniki mają służyć przedsiębiorcom w rozwoju ich produktów i usług.

• Nowoczesna stacja globalnego systemu nawigacji satelitarnej Multi-GNSS Trimble NetR9. Stacja umożliwia prace badawczo-rozwojowe nad technologią pozycjonowania metodami pomiaru RTK w czasie rzeczywistym, techniką szybkich pomiarów statycznych, teledetekcją satelitarną oraz w zakresie fotogrametrii oraz informacji przestrzennej.

• Jonsonda VISRC2C umożliwia prowadzenie badań w zakresie permanentnego monitorowania stanu jonosfery, a także świadczenie przedsiębiorstwom usług z zakresu geofizyki, fizyki jonosfery, plazmy kosmicznej, „pogody kosmicznej” oraz nowych technologii satelitarnych i kosmicznych.

OPN-T oferuje firmom szereg usług, m.in.: specjalistyczne szkolenia, wsparcie doradcze w zakresie finansów, ochrony własności intelektualnej, poszukiwanie partnerów kooperacyjnych, udział w spotkaniach brokerskich w kraju i za granicą, wyszukiwanie partnerów w ośrodkach naukowo-badawczych, wyszukiwanie nowoczesnych technologii, wsparcie uczestnictwa w targach i wystawach, misjach gospodarczych.

Do wynajęcia pozostało około 20 proc. powierzchni. Przyjdź, zobacz, zadzwoń, napisz, wynajmij.

Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny

www.opnt.olsztyn.pl
10-683 Olsztyn, ul. Władysława Trylińskiego 2

tel. 89 612 05 00
fax. 89 612 05 12

sekretariat@opnt.olsztyn.pl