5 C
Olsztyn
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama

Szantażował studentkę i groził jej. Może dostać nawet 10 lat

WiadomościSzantażował studentkę i groził jej. Może dostać nawet 10 lat

Zarzut wymuszenia rozbójniczego usłyszał 28-letni mieszkaniec Morąga, który groził 22-letniej studentce opublikowaniem jej intymnych zdjęć i nagrań oraz pozbawieniem życia. Wyłudził od niej w ten sposób pieniądze oraz sprzęt elektroniczny. 

reklama

22-letnia mieszkanka powiatu kętrzyńskiego, która jest ofiarą szantażu, poznała 28-letniego mieszkańca Morąga na portalu randkowym. Para systematycznie ze sobą korespondowała, a nawet dwukrotnie się spotkała. Po jakimś czasie młoda kobieta przesłała mężczyźnie swoje intymne zdjęcia oraz kilka filmów ze swoim udziałem. Mieszkaniec Morąga postanowił wykorzystać posiadane materiały, żeby szantażować dziewczynę. Grożąc opublikowaniem w Internecie jej intymnych zdjęć i filmów oraz pozbawieniem życia, wyłudził od niej trzy tys. złotych oraz sprzęt elektroniczny (laptop i dwa telefony komórkowe).

Studentka postanowiła zwrócić się o pomoc do policji. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, gdy ten po raz kolejny usiłował wyłudzić od kobiety pieniądze w jednym z olsztyńskich centrów handlowych.

reklama

Szantażysta przyznał się do stawianych mu zarzutów. Decyzją prokuratora zastosowano wobec niego policyjny dozór, poręczenie majątkowe oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną kobietą i zbliżania do niej na odległość mniejszą niż 200 metrów. 28-latkowi za wymuszenie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

JC

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia