19 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Internetowy oszust, który nękał swoją koleżankę, usłyszał zarzuty

OlsztynInternetowy oszust, który nękał swoją koleżankę, usłyszał zarzuty

Policjanci wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w toku prowadzonej sprawy oszustw internetowych oraz uporczywego nękania ustalili sprawcę, którym okazał się 19-latek z Olsztyna.

reklama

Cezary P. przez kilka miesięcy minionego roku nękał swoją koleżankę. 19-latek wysyłał do swojej znajomej tysiące wiadomości oraz nachodził ją w miejscu zamieszkania. Na początku tego roku mężczyzna usłyszał zarzut w tej sprawie. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru i zakazu jakiegokolwiek kontaktowania oraz zbliżania się do swojej ofiary. Niestety, mimo sądowych zakazów 19-latek dalej nękał swoją ofiarę.

To jednak jeszcze nie koniec kryminalnej kartoteki młodego olsztynianina. Podejrzany wyłudzał także sprzęt elektroniczny ze sklepów internetowych działających na terenie kraju i nie dość, że posługiwał się uzyskanymi poprzez forum internetowe danymi kart kredytowych oraz danymi osobowymi ich właścicieli, to jeszcze włamywał się na ich konta bankowe. Policjanci ustalili, że mężczyzna przez cztery miesiące wyłudził sprzęt elektroniczny warty ponad 50 tys. zł.

reklama

Funkcjonariusze odzyskali większość wyłudzonego przez oszusta towaru i przedstawili mu zarzuty oszustwa, włamania na konto bankowe oraz uporczywego nękania. 19-latek podczas przesłuchania przyznał się do przedstawionych mu czynów i oświadczył, że część wyłudzonego sprzętu sprzedał przypadkowym osobom.

Sąd przychylił się do wniosku olsztyńskiej policji oraz prokuratora i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dwumiesięcznego aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

JC

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane