5 C
Olsztyn
piątek, 19 kwietnia, 2024
reklama

Bilans na drogach – 17 wypadków, 22 rannych, ponad 60 nietrzeźwych kierowców

GiżyckoBilans na drogach - 17 wypadków, 22 rannych, ponad 60 nietrzeźwych kierowców

Od piątkowego popołudnia, rozpoczynającego długi weekend, na drogach Warmii i Mazur doszło do 17 wypadków, w wyniku których 22 osoby zostały ranne.

reklama

W przynajmniej kilku przypadkach do zdarzenia doszło z powodu zbyt dużej prędkości, z jaką jechał kierowca. Oprócz tego w 6 przypadkach doszło do potrącenia pieszego bądź rowerzysty. Policjanci zatrzymali także ponad 60 nietrzeźwych kierujących.

Dziś (11.11) około godz. 8.40 w miejscowości Sądry w powiecie mrągowskim kierujący volkswagenem golfem stracił panowanie nad autem na zakręcie, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z oplem. W wyniku wypadku do szpitala trafiły trzy osoby podróżujące golfem – 1 mężczyzna i dwójka dzieci w wieku 10 i 15 lat.

reklama

Podczas przedłużonego weekendu doszło także do 6 zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów. Wczoraj (10.11) po godzinie 16 najpierw w Giżycku na skrzyżowaniu ul. Olsztyńskiej i Sikorskiego 49-latek prowadzący samochód marki rover na przejściu dla pieszych potrącił 59-latka. Poszkodowany mający prawie 3 promila alkoholu w organizmie trafił do szpitala. Mniej więcej w tym samym czasie w Bezledach pod Bartoszycami 59-latka kierująca volkswagenem potrąciła przechodzącego przez pasy 48-letniego mężczyznę. Pieszy mający 2,5 promila alkoholu w organizmie i obrażenia głowy został hospitalizowany. Kierująca była trzeźwa i nie odniosła obrażeń.

Policjanci podczas tych kilku dni zatrzymali także ponad 60 nietrzeźwych kierujących.

JC

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia