3 C
Olsztyn
niedziela, 21 kwietnia, 2024
reklama

W niedzielę wojewódzki finał Coca-Cola Cup 2014

DziałdowoW niedzielę wojewódzki finał Coca-Cola Cup 2014

W niedzielę w Kortowie odbędzie się finał województwa warmińsko-mazurskiego piłkarskiego pucharu Coca-Cola Cup 2014. W tym turnieju grał kiedyś najsłynniejszy obecnie polski piłkarz Robert Lewandowski. Czy w Olsztynie objawi się następca “Lewego”?

reklama

Od początku maja na terenie całego kraju odbywają się finały wojewódzkie Coca-Cola Cup 2014. Spośród blisko czterech tysięcy zespołów zgłoszonych do udziału w turnieju zostały już tylko 384.Województwo warmińsko-mazurskie w tegorocznej edycji turnieju reprezentowane było przez 66 drużyn dziewcząt oraz 135 drużyn chłopców. Po blisko dwóch miesiącach rywalizacji w turnieju pozostało już tylko osiem drużyn żeńskich i szesnaście męskich, które będą rywalizować  o miano najlepszych w województwie. W ubiegłym roku mistrzowski tytuł regionu warmińsko-mazurskiego turnieju Coca-Cola Cup zdobyły dziewczęta z Gimnazjum w Olsztynku i chłopcy z Gimnazjum nr 2 w Działdowie.

Finały odbędą się na plaży

reklama

W tym roku na zwycięzców tradycyjnie już czekają medale, puchary i awans do wielkiego finału krajowego. Gimnazjaliści będą rywalizować o awans do wielkiego finału krajowego, który w tym roku zostanie zorganizowany na plaży miejskiej w Gdyni w dniach 12-15 czerwca 2014r. Finałowa impreza będzie wielkim świętem sportu – z możliwością oglądania na wielkim ekranie pierwszych meczów Mistrzostw Świata FIFA, spotkaniem z ambasadorem turnieju Robertem Lewandowskim i wieloma atrakcjami dla całych rodzin w Strefie Aktywnego Życia. Zwycięzcy finału krajowego wyjadą na obóz piłkarski do Włoch, gdzie będą mieli okazję m.in. doskonalić swoje umiejętności pod okiem trenerów z Brazylii.

Oprócz emocji związanych z kibicowaniem młodym zawodnikom na odwiedzających czeka wiele innych atrakcji. Tradycyjnie w towarzyszącej rozgrywkom Strefie Aktywnego Życia przygotowano mnóstwo sportowych gier i zabaw oraz konkursów z nagrodami dla całych rodzin.

– Coca-Cola Cup to nie tylko sportowa rywalizacja gimnazjalistów i trampolina do profesjonalnej kariery piłkarskiej, ale przede wszystkim sposób na pokazanie, że aktywne życie może dawać wiele radości i satysfakcji osobom w każdym wieku – tłumaczy Marianna Klimczak, kierownik marki Coca-Cola w Coca-Cola Poland Services. – W tym roku po raz drugi gramy pod hasłem „Bądź aktywny, dołącz do gry”. Chcemy wykorzystać zbudowaną przez 15 lat skalę i zasięg turnieju, by dotrzeć z edukacją zdrowotną do jak największej liczby osób. Dlatego też do wspólnej zabawy poza zawodnikami biorącymi udział w rozgrywkach zapraszamy także ich rodziny oraz znajomych. W Strefie Aktywnego Życia odwiedzający będą mogli spróbować swoich sił w prostych konkurencjach sportowo-edukacyjnych oraz skorzystać z porad dietetyka.

reklama

Strefa Aktywnego Życia Coca-Cola Cup to element realizacji strategii firmy Coca-Cola oraz jej światowej kampanii prowadzonej pod hasłem „Ruch to radość”, której jednym z głównych celów jest promocja aktywności fizycznej i zachęcanie ludzi do ruchu. Ambicją firmy jest zaktywizowanie do 2020 roku 100 milionów osób na całym świecie.

Atrakcje w Strefie Aktywnego Życia

Strefa Aktywnego Życia to szereg atrakcji o charakterze sportowym i edukacyjnym. Wśród nich między innymi, „Strefa Ambasadora”, gdzie będzie można nauczyć się zagrań i trików piłkarskich prezentowanych na ekranie przez najlepszego obecnie polskiego piłkarza, ambasadora turnieju Roberta Lewandowskiego. W „Strefie Wiedzy” – dzięki współpracy z Polskim Towarzystwem Dietetyki – odwiedzający uzyskają fachowe porady dietetyka na temat bilansu energetycznego, prawidłowej diety oraz nawadniania organizmu. Każdy będzie mógł też, np. rozegrać miniturniej w piłkarzyki, spróbować swoich sił w piłkarskich kręglach lub boulach, a także sprawdzić umiejętność skoku dosiężnego czy utrzymania równowagi na równoważni.

Strefa Aktywnego Życia będzie otwarta dla wszystkich w godzinach od 9-do 17.

Harmonogram finału wojewódzkiego (Olsztyn, Kortowo, ul. Oczapowskiego):

godz. 9 – rozpoczęcie turnieju

godz. 9.30 – mecze fazy grupowej

godz. 14.30 – mecze fazy pucharowej

godz. 16.30 – ceremonia wręczenia nagród

godz. 17 – zakończenie imprezy

Zespoły, które uzyskały awans do finału regionu warmińsko-mazurskiego:

Więcej informacji o turnieju można znaleźć TUTAJ oraz na oficjalnym profilu na Facebooku.

rak

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia