fbpx
-0 C
Olsztyn
czwartek, 1 grudnia, 2022
reklama

"Ku chwale Wyklętych!" – inicjatywa młodych z Olsztyna

Olsztyn"Ku chwale Wyklętych!" - inicjatywa młodych z Olsztyna

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W Olsztynie przygotowywany jest turniej piłkarski, mający na celu upamiętnić Żołnierzy Wyklętych. Wydarzenie planowane jest na wiosnę przyszłego roku.

Projekt społeczny „Ku chwale Wyklętych!” jest organizowany przez uczniów XI Liceum Ogólnokształcącego z Olsztyna: Piotra Potrzuskiego, Piotra Perkowskiego, Krzysztofa Szczerbowskiego i Joannę Huk. Licealiści zamierzają zorganizować wydarzenie, które nie tylko zagwarantuje jego uczestnikom rozrywkę, ale będzie też miało wartość edukacyjną – chcą zapoznać młodszych odbiorców z sylwetkami Żołnierzy Wyklętych, którzy walczyli o polską suwerenność w trakcie II wojny światowej i po jej zakończeniu.

Kulminacją działań będzie planowany na 1.03.2015 r. turniej piłkarski, w którym na oczach weteranów Armii Krajowej będzie ze sobą rywalizować ok. 10-12 pięcioosobowych drużyn nazwanych od pseudonimów samych bohaterów (zapisy starują w styczniu przyszłego roku). Organizatorzy wydarzenia zamierzają także przygotować spotkanie kombatantów z województwa warmińsko-mazurskiego.

Mimo wczesnej fazy organizacji turnieju, jego organizatorom udało się już uzyskać wsparcie m.in. Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Fundacji im. Bolesława Chrobrego i portalu Wmeritum.pl. „Kurier Olsztyński” objął patronat medialny nad wydarzeniem.

Inicjatywa „Ku chwale Wyklętych!” jest realizowana w ramach akcji „Zwolnieni z Teorii”, olimpiady dla uczniów szkół średnich, w której zadaniem uczestników jest realizacja projektu społecznego.

JC

reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze