13 C
Olsztyn
piątek, 24 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

"Ku chwale Wyklętych!" – inicjatywa młodych z Olsztyna

Olsztyn"Ku chwale Wyklętych!" - inicjatywa młodych z Olsztyna

W Olsztynie przygotowywany jest turniej piłkarski, mający na celu upamiętnić Żołnierzy Wyklętych. Wydarzenie planowane jest na wiosnę przyszłego roku.

reklama

Projekt społeczny „Ku chwale Wyklętych!” jest organizowany przez uczniów XI Liceum Ogólnokształcącego z Olsztyna: Piotra Potrzuskiego, Piotra Perkowskiego, Krzysztofa Szczerbowskiego i Joannę Huk. Licealiści zamierzają zorganizować wydarzenie, które nie tylko zagwarantuje jego uczestnikom rozrywkę, ale będzie też miało wartość edukacyjną – chcą zapoznać młodszych odbiorców z sylwetkami Żołnierzy Wyklętych, którzy walczyli o polską suwerenność w trakcie II wojny światowej i po jej zakończeniu.

Kulminacją działań będzie planowany na 1.03.2015 r. turniej piłkarski, w którym na oczach weteranów Armii Krajowej będzie ze sobą rywalizować ok. 10-12 pięcioosobowych drużyn nazwanych od pseudonimów samych bohaterów (zapisy starują w styczniu przyszłego roku). Organizatorzy wydarzenia zamierzają także przygotować spotkanie kombatantów z województwa warmińsko-mazurskiego.

reklama

Mimo wczesnej fazy organizacji turnieju, jego organizatorom udało się już uzyskać wsparcie m.in. Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Fundacji im. Bolesława Chrobrego i portalu Wmeritum.pl. „Kurier Olsztyński” objął patronat medialny nad wydarzeniem.

Inicjatywa „Ku chwale Wyklętych!” jest realizowana w ramach akcji „Zwolnieni z Teorii”, olimpiady dla uczniów szkół średnich, w której zadaniem uczestników jest realizacja projektu społecznego.

reklama

JC

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
mamcia2000
18 listopada 2014 10:04

Brawo! Brawo! Brawo! Olszyn pamięta! Bursa im. Rotmistrza Pileckiego, Zespół Szkół w Łukcie im Żołnierzy Niezłomnych…i Wy! Brawo!

były olsztyniak
7 listopada 2014 23:04

Pięknu pomysł. Miło jest widzieć młodzież która docieka prawdy i czci prawdziwych bohaterów.
Chwała Wyklętym !!!!

Popularne
Ogłoszenia