fbpx
6 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Tegoroczna akcja "Znicz" – spokojnie na drogach Olsztyna

OlsztynTegoroczna akcja "Znicz" - spokojnie na drogach Olsztyna

Przez dwa dni prawie 200 policjantów czuwało nad bezpieczeństwem odwiedzających groby na terenie naszego powiatu. Funkcjonariusze w ramach trwających działań „Znicz 2014” nie odnotowali żadnych poważniejszych zdarzeń drogowych w regionie.

reklama

Jak co roku policjanci czuwali nad bezpieczeństwem osób odwiedzających cmentarze. Wspierani przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej i Straży Granicznej oraz Żandarmerii Wojskowej poprzez ręczną regulację ruchem pomagali usprawniać płynność jazdy na drogach. Policjanci na drogach regionu sprawdzali, czy kierowcy poruszali się z bezpieczną prędkością, kontrolowali również stan techniczny pojazdów i badali trzeźwość kierujących. Zarówno kierowcy, jak i piesi w większości przypadków stosowali się do przepisów ruchu drogowego.

Mimo że obyło się bez poważniejszych zdarzeń drogowych, znaleźli się niestety kierowcy, którzy prowadzili auta na podwójnym gazie. Od piątku funkcjonariusze zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców, z których rekordzista miał ponad 1,5 promila.

reklama
Tragiczny koniec wakacji. Śmiertelny wypadek na drodze

W czasie trwania akcji “Znicz” od piątku (31.10 od północy) do (2.11, godz. 9) na terenie miasta Olsztyna i powiatu olsztyńskiego zanotowano 27 kolizji i jeden wypadek drogowy. W trakcie działań zatrzymano kilkoro nietrzeźwych kierowców i wystawiono 86 mandatów karnych, w tym 19 za prędkość, 1 za naruszenie przepisów ruchu drogowego przez pieszego, 4 za brak zapiętych pasów i brak fotelików dla przewożonych dzieci. Po pierwszym listopadowym weekendzie 3 kierowców zostało bez prawa jazdy, a 8 zatrzymano dowody rejestracyjne.

JC

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Tragiczny koniec wakacji. Śmiertelny wypadek na drodze
Tragiczny wypadek motocyklisty na DK16