fbpx
14 C
Olsztyn
piątek, 29 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Macie 60 minut na wyjście. Dacie radę?

GalerieMacie 60 minut na wyjście. Dacie radę?

Mr Escape to nowy lokal rozrywkowy w Olsztynie i jednocześnie ciekawa forma spędzania wolnego czasu. Zamiast sączyć piwo w pubie, można dać się zamknąć w pokoju… bez klamek.

reklama

Godzina. Na początku poznajemy otaczającą nas przestrzeń. Trzeba sprawdzić dokładnie każdy zakamarek, bo wszędzie może być ukryta jakaś wskazówka, mogąca pomóc w rozwiązaniu zagadki. Zegar jest nieubłagany, a my wciąż nie wiemy, jak opuścić cztery ściany. Metoda siłowa nie wchodzi w grę. Kiedy zostaje już mniej niż 30 minut, pojawia się lekki stres, bo może jednak się nie uda. Zagadki trzeba rozwiązać, a drzwi należy otworzyć. Nie wolno zapominać o współpracy, bo możemy po prostu nie zdążyć wydostać się z pokoju o własnych siłach. Poza tym w grupie zawsze raźniej. W momencie, w którym zostaje mniej niż 10 minut, nie ma miejsca na błędy. Trzeba działać szybko i zdecydowanie. Wtedy przydaje się ktoś opanowany. Prawdziwy lider. Sekundy uciekają. Ostatnia zagadka… i w końcu się udaje?

To wszystko dzieje się naprawdę w jednej z kamienic przy ul. Nowowiejskiego (niedaleko Wysokiej Bramy), gdzie powstał pierwszy w Olsztynie escape room. Jest to zdobywająca coraz większą popularność w Polsce forma zabawy przypominająca gry komputerowe, w których gracz musi rozwiązać zagadki, żeby móc wydostać się z pomieszczenia przed upływem czasu. W olsztyńskim Mr Escape jest to równo godzina, a pokoje są tematyczne. Mistrz gry zamyka w jednym z nich grupę do pięciu osób, która musi rozgryźć przygotowane łamigłówki, aby się stamtąd wydostać. Jak dotąd tego typu rozrywkę można było znaleźć w Warszawie, Gdańsku, Krakowie czy Wrocławiu. Teraz przyszedł czas na Mr Escape również w Olsztynie.

reklama
Eksperyment tiktokerów: sprawdzają uczciwość mieszkańców Olsztyna. Wyniki zaskakują?

– W tym roku byliśmy z żoną w podobnym miejscu w Trójmieście. Bardzo nam się spodobało, ale miałem jednak wrażenie, że pokoje mogłyby być jeszcze lepiej przygotowane. Zaczęliśmy się z żoną nad tym zastanawiać i tak powstał pomysł na przeniesienie tej zabawy do Olsztyna – mówi Konrad Kardacz, który ze swoją żoną Eweliną utworzył w naszym mieście Mr Escape. – A jak ktoś nie wyjdzie, to zostaje z nami. Mamy bardzo dobre warunki socjalne, a codziennie rano smaczną kawę – żartuje założyciel lokalu przy ul. Nowowiejskiego.

Escape room to zabawa

reklama

– Mamy cztery tematyczne pokoje: Wyspa Voodoo, Stary Cyrk, Bunt w Więzieniu i Zagadka Kopernika, z których dwa ostatnie będą udostępnione w przyszłym miesiącu. Każde pomieszczenie ma również jakiś element związany z naszym miastem – mówi Konrad Kardacz.

Izabella Krzan pozuje w bikini nad basenem. Jej wyrzeźbiona sylwetka zachwyca fanów

Mr Escape to również miejsce, w którym można pograć w gry wyścigowe na profesjonalnych symulatorach. Dzięki nim poczujemy się jak na prawdziwym rajdzie, a wszystko dzięki wibracjom i głośnikom umieszczonym nawet w imitującym wyścigowy fotel siedzeniu. Dwa stanowiska stwarzają możliwość do rywalizacji ze znajomymi – oprócz nowoczesnych zabawek dostępne są również klasyczne automaty, na których można np. sprawdzić siłę swojej pięści na gruszce bokserskiej.

– Zawsze marzyły mi się stare automaty arcade. Wymyśliłem sobie, że jak postawię takie u siebie, to będę mógł cały dzień na nich grać – śmieje się właściciel lokalu.

Mr Escape to nowość na olsztyńskim rynku i ciekawa alternatywa dla osób, które chcą spędzić czas wspólnie ze znajomymi, dlatego zapraszamy wszystkich do odwiedzenia lokalu przy ul. Nowowiejskiego 7.

http://mrescape.pl/

Kontakt z nami!

Nowowiejskiego 7,
50m od Wysokiej Bramy
11-047 Olsztyn
tel. +48 506 760 033
e-mail:biuro@mrescape.pl

https://www.facebook.com/MrEscapeolsztyn

*artykuł sponsorowany

reklama
reklama
reklama

11 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
kętrzyn
5 grudnia 2014 00:46

Ktoś może porównać z brainscape.pl ? Gdzie ciekawiej?

xac
2 listopada 2014 10:51

na ulicy metalowej tez jest dom bez klamek 🙂 , ale tam masz czas na wyjście 8 godzin

Polecane
Ogłoszenia
Eksperyment tiktokerów: sprawdzają uczciwość mieszkańców Olsztyna. Wyniki zaskakują?
Czy Izabella Krzan odnajdzie się w specyficznej rodzinie jej partnera?