fbpx
17 C
Olsztyn
piątek, 22 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nowe wozy strażackie dla Wrzesiny

OlsztynNowe wozy strażackie dla Wrzesiny

Strażacy, mieszkańcy oraz zaproszeni goście świętowali w sobotę (25.10) we Wrzesinie (gm. Jonkowo). Powody do radości były dwa: nowa remiza i nowe samochody strażackie. OSP Wrzesina, która od 2011 roku należy do Krajowego Sytemu Ratowniczo-Gaśniczego, nie ustępuje niektórym zawodowym jednostkom w województwie.

reklama

Choć remont strażnicy trwał trzy lata to warto było czekać na efekt. Budynek przeszedł kapitalny remont. Ze starych rzeczy pozostały tylko mury i drewniana dzwonnica. Reszta zmieniła się nie do poznania. Teraz to piękny, nowoczesny obiekt.
– Wasza ciężka praca jest dla nas samorządowców mobilizacją do wspierania finansowego OSP, jesteście wizytówką powiatu – gratulował strażakom starosta olsztyński Mirosław Pampuch.
W remizie powstało drugie stanowisko garażowe, strażacy mają teraz nowoczesną salę konferencyjną, biuro, kuchnię i toalety. Wszystko jeszcze lśni nowością. Oprócz pracowników firmy remontowej na placu budowy pojawiali się również strażacy ochotnicy oraz ci najmłodsi – członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Druhowie pomagali chętnie, w czynie społecznym.
– Chciałbym serdecznie podziękować za pracę członkom OSP oraz naszym rodzinom za to, że sporo czasu mogliśmy poświęcać na sprawy strażackie – zwrócił się do zgromadzonych prezes OSP Wrzesina Daniel Kaczmarczik.
We wsi trudno znaleźć dom, w którym ktoś nie byłby związany ze strażą. Jednostka nie ma też problemów z pozyskaniem nowych członków. Obecny na spotkaniu komendant wojewódzki PSP w Olsztynie st. bryg. Mirosław Rutecki podziękował druhom za zaangażowanie.
– Byłem tutaj w 2010 roku na jubileuszu stulecia OSP i widzę, jak się wspaniale rozwijacie. Strażnica stała się waszym drugim domem. To jest wyjątkowa dbałość o jednostkę.
Przebudowa obiektu kosztowała prawie 350 tys. zł, z czego 200 tys. przekazała Gmina Jonkowo. Resztę dołożyli sami strażacy z Wrzesiny, Zarząd Wojewódzki ZOSP RP w Olsztynie i prywatni sponsorzy. Natomiast Nadleśnictwo Kudypy wsparło jednostkę drewnem.

Marcin Kulasek: Ułatwimy życie emerytom [OPINIE]

Drugim ważnym wydarzeniem podczas uroczystości było przekazanie wozów bojowych. Strażacy wzbogacili się o jeden z najnowocześniejszych samochodów strażackich – Mercedes, który wyposażony jest w najlepszy sprzęt. Może służyć do gaszenia pożarów, ratownictwa ekologicznego, chemicznego i drogowego. Auto kosztowało 750 tys. zł. Zakup był możliwy dzięki środkom unijnym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie oraz dofinansowaniu Gminy Jonkowo. Drugi przekazany samochód to dwunastoletni Star-Man. Bardzo dobrze utrzymany wóz będzie służył strażakom jeszcze przez wiele lat. Auto pozyskano do straży dzięki staraniom starosty olsztyńskiego i komendanta wojewódzkiego PSP w Olsztynie.

reklama

red

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Rafał Trzaskowski przyciągnął tłumy. "Olsztyn stanie się stolicą kultury i nauki"
Marcin Kulasek: Referendum, to wyborcze oszustwo [OPINIE]