28 C
Olsztyn
poniedziałek, 15 lipca, 2024
reklama

Kupowali sprzęt elektroniczny na "lewe" papiery. Wpadli w Ostródzie

OstródaKupowali sprzęt elektroniczny na "lewe" papiery. Wpadli w Ostródzie

Policjanci z działu Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją z Ostródy pracowali nad sprawą wyłudzeń sprzętu elektronicznego ze sklepów na terenie powiatu.

reklama

Funkcjonariusze otrzymali informację z jednego salonów sieci komórkowych o tym, że dwóch mężczyzn próbuje nabyć warty dwa tysiące złotych telefon na podstawie fałszywych zaświadczeń. Policja zareagowała natychmiastowo. Do policyjnego aresztu trafiły cztery osoby podejrzewane o wyłudzenia. Przez kilka dni nieuchwytny pozostawał szef grupy – 43-letni Robert S. Wczoraj (21.05.) został zatrzymany w jednym z mieszkań na terenie Olsztyna. Razem z nim do policyjnego aresztu trafiła jego wspólniczka – 22-letnia Małgorzata O. Policjanci podczas przeszukań zabezpieczyli umowy zawarte na podstawione osoby i sprzęt elektroniczny pochodzący z przestępstw. Okazało się, że 43-latek w sumie 18 lat spędził w więzieniu za różnego rodzaju przestępstwa, między innymi kradzieże, kradzieże z włamaniem, groźby i oszustwa. Policjanci szacują, że straty wynikające z kilkumiesięcznej przestępczej działalności grupy mogą sięgać kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na poczet przyszłych kar funkcjonariusze zabezpieczyli znalezione przy zatrzymanym pieniądze w kwocie kilku tysięcy złotych.
Za przestępstwa, które popełnili zatrzymani, może im grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Szef grupy, który działał w warunkach tzw. recydywy może spędzić w więzieniu nawet 12 lat.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane