Olsztyn
niedziela, 8 września, 2024

W mundurze przez rzekę, bagno i las…

WiadomościW mundurze przez rzekę, bagno i las…

64 mężczyzn oraz 15 kobiet stanęło do ekstremalnego biegu „Graniczna szóstka” – szlakiem historii ziem nad Zalewem Wiślanym. W pełnym umundurowaniu musieli pokonać rzekę, leżące konary drzew, strome wejścia i zejścia, bagno oraz błoto.

W tegorocznych zawodach udział wzięli reprezentanci m.in.: Straży Granicznej, Ministerstwa Obrony Narodowej, 8 Szczycińskiego Batalionu Radiotechnicznego, 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego, Służby Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz 9 Brygady Kawalerii Pancernej. W biegu uczestniczyli także cywile. Zawodników oceniano w kategoriach kobiet i mężczyzn oraz grupach wiekowych: 16-18 lat, 19-35 lat oraz 35 +. Jak czytamy na stronie www.wm.strazgraniczna.pl -Puchar Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zdobyła drużyna Rim Tim Team. Najszybszym zawodnikiem okazał się Sławomir Łabuda z czasem 50 min i 47 s. Natomiast wśród kobiet zwyciężyła kpr. SG Anna Gawryś z Placówki Straży Granicznej w Braniewie, trasę pokonała  w 1 h 18 minut.

Organizatorami biegu byli Stowarzyszenie Sportowe RIM TIM TEAM Braniewo, Placówka Straży Granicznej w Braniewie i Grzechotkach, Nadleśnictwo Zaporowo, Państwowa Straż Pożarna oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Braniewie, a także jednostki samorządu terytorialnego Powiatu Braniewskiego.