fbpx
-0 C
Olsztyn
Thursday, 8 December, 2022
reklama

– Idziemy po zwycięstwo. Konwencja wyborcza KWW Andrzeja Ryńskiego

Olsztyn- Idziemy po zwycięstwo. Konwencja wyborcza KWW Andrzeja Ryńskiego

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W niedzielne południe (19.10) odbyło się spotkanie Komitetu Wyborczego Wyborców Andrzeja Ryńskiego, kandydata w walce o fotel prezydenta Olsztyna. 

Swój program jako startującego na prezydenta miasta przedstawił Andrzej Ryński, piastujący już ten urząd w latach 1994-98. Oprócz prezentacji głównych jego punktów, nie zabrakło w wypowiedzi lidera komitetu odniesień do obecnej władzy miasta: – Olsztyn w ostatnich latach przyspieszył, ale przyspieszył tak chaotycznie, że aż się zakorkował. Każdy potrafi wykorzystywać środki unijne, ale trzeba to robić mądrze. My też przedstawiamy w naszym programie koncepcję zmiany, który przypomina mi trochę Mojżeszowe tablice, z tym, że u nas jest ich więcej i tamte były zamknięte, a nasze są otwarte.

Jako ubiegający się o stanowisko prezydenta stolicy Warmii po raz kolejny, Andrzej Ryński nie unikał w czasie swojego wystąpienia obrazowych porównań: – Dziś budżet miasta jest pięć razy większy od tego z czasu, gdy ja byłem prezydentem, ale czy olsztynianom żyje się pięć razy lepiej?

Pytaniom retorycznym towarzyszyły również zarzuty wobec urzędującej władzy, która, w opinii byłego prezydenta i marszałka województwa, w tak dużym stopniu skupiła się na autopromocji i realizowaniu inwestycji w mieście, że zapomniała o jego obywatelach: – Skoro prezentowane jest pasmo samych sukcesów, to dlaczego ludzie są niezadowoleni? Dlaczego większość z nich, idąc rano do pracy, wykazuje entuzjazm skazańca prowadzonego na szafot? – pytał lider komitetu “Olsztyn przyjazny ludziom”.

Na koniec swojego wystąpienia Andrzej Ryński przekonywał wyborców, tych jeszcze niezdecydowanych i wahających się, parafrazując słynne słowa: – Jeśli macie wątpliwości, wybierzcie najlepszych, a najlepsi są tu dziś z Wami, dlatego idziemy po zwycięstwo.

Komitet “Olsztyn Przyjazny Ludziom” oficjalnie zaprezentował również sylwetki 47 osób, startujących na radnych w listopadowych wyborach. Z pierwszych miejsc w poszczególnych okręgach będą startować:

– Kornelia Kurowska, okręg 1 (osiedla: Redykajny, Gutkowo, Nad Jeziorem Długim, Likusy, Dajtki, Grunwaldzkie, Podgrodzie, Brzeziny, Kortowo);

– Stanisław Lech Szatkowski, okręg 2 (osiedla: Wojska Polskiego, Podleśna, Zatorze, Zielona Górka, Kętrzyńskiego, Pojezierze);

– Andrzej Wiesław Ryński, okręg 3 (osiedla: Śródmieście, Kościuszki, Kormoran, Nagórki, Mazurskie);

– Krzysztof Kacprzycki, okręg 4 (osiedla: Jaroty, Pieczewo, Generałów).

JC

reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze