14 C
Olsztyn
piątek, 24 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Gietrzwałd: zagraj w sudoku o puchar starosty

OlsztynGietrzwałd: zagraj w sudoku o puchar starosty

W sobotę 25 października o godz. 11 w Gminnym Ośrodku Kultury w Gietrzwałdzie już po raz drugi odbędzie się turniej sudoku i innych łamigłówek logicznych – o Puchar Starosty Olsztyńskiego.

reklama

W turnieju może wziąć udział każdy, bez względu na wiek, kto lubi rozwiązywać łamigłówki logiczne.

W zeszłorocznym turnieju wśród zadań dominowało sudoku i jego odmiany: sudoku diagonalne (dodatkowo liczby nie mogą powtarzać się po przekątnych), sudoku nieregularne (zamiast 9-polowych kwadratów występują tu 9-polowe figury o nieregularnych kształtach), sudoku o mniejszej lub większej niż tradycyjna liczbie pól.

reklama

Podobnie będzie w tym roku. Uczestnicy otrzymają karty z ośmioma łamigłówkami i będą mieli 120 minut na rozwiązanie wszystkich zadań. Wyniki turnieju zostaną podane niezwłocznie po podliczeniu otrzymanych przez uczestników punktów. W tym czasie zawodnicy będą mogli odpocząć przy słodkim poczęstunku.

W każdej z trzech kategorii wiekowych nagrodzonych zostanie troje uczestników z największą liczbą punktów. Wśród nagród znajdują się m.in. tablet, rower, bilety do kina Helios, oraz inne atrakcyjne nagrody ufundowane m.in. przez dyrektora Gimnazjum Gminnego w Gietrzwałdzie i GOK.

reklama

Puchary funduje starosta olsztyński.

Zgłoszenia i więcej informacji: Małgorzata Multan – multi73@wp.pl lub tel. 503 100 851.

rak

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia