fbpx
24 C
Olsztyn
czwartek, 21 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Skradzioną koparkę ukryli w lesie. Policja bada sprawę

OlsztynSkradzioną koparkę ukryli w lesie. Policja bada sprawę

Funkcjonariusze ze Szczytna odzyskali skradzioną koparko-ładowarkę wartą blisko 300 tys. złotych. W tej sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy ukryli pojazd w lesie w Dźwierzutach.

reklama

W poniedziałek (6.10) przed północą oficer dyżurny szczycieńskich policjantów otrzymał telefoniczne zgłoszenie o kradzieży koparko-ładowarki w Pasymiu. Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechali funkcjonariusze, którzy ustalili, że złodzieje odjechali pojazdem o wartości ok. 300 tys. złotych z terenu budowy przy ul. Jana Pawła II. Skradziony sprzęt udało się zlokalizować w lesie na terenie gminy Dźwierzuty, gdzie został ukryty. Na miejscu zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy ukrywali się w zaroślach: 42-letniego Krzysztofa G. z Olsztyna i 63-letniego Józef S., mieszkańca powiatu tczewskiego. Przy aresztowanych znaleziono m.in. narzędzia służce do przebijania numerów identyfikacyjnych oraz do uruchomienia skradzionego sprzętu. Zatrzymani mężczyźni, po spędzeniu nocy w celi, zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty paserstwa, za co grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Senior zgłosił kradzież auta. Okazało się, że… zapomniał, gdzie go zaparkował!

kradzież policja

reklama

Wczoraj (13.10) sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu Krzysztofa G. i Józefa S. na trzy miesiące. Tego samego dnia w związku ze sprawą na terenie gminy Pasym zatrzymano również 35-letniego Mirosława C., któremu wkrótce zostaną przedstawione zarzuty. W wynajmowanym przez niego pokoju policjanci zabezpieczyli amfetaminę oraz skradziony telefon komórkowy.

Śledztwo ma charakter otwarty – policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

reklama

reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Senior zgłosił kradzież auta. Okazało się, że… zapomniał, gdzie go zaparkował!
Kto ukradł wodę? Poszukiwani sprawcy nietypowego przestępstwa