26 C
Olsztyn
piątek, 12 lipca, 2024
reklama

Skradzioną koparkę ukryli w lesie. Policja bada sprawę

OlsztynSkradzioną koparkę ukryli w lesie. Policja bada sprawę

Funkcjonariusze ze Szczytna odzyskali skradzioną koparko-ładowarkę wartą blisko 300 tys. złotych. W tej sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy ukryli pojazd w lesie w Dźwierzutach.

reklama

W poniedziałek (6.10) przed północą oficer dyżurny szczycieńskich policjantów otrzymał telefoniczne zgłoszenie o kradzieży koparko-ładowarki w Pasymiu. Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechali funkcjonariusze, którzy ustalili, że złodzieje odjechali pojazdem o wartości ok. 300 tys. złotych z terenu budowy przy ul. Jana Pawła II. Skradziony sprzęt udało się zlokalizować w lesie na terenie gminy Dźwierzuty, gdzie został ukryty. Na miejscu zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy ukrywali się w zaroślach: 42-letniego Krzysztofa G. z Olsztyna i 63-letniego Józef S., mieszkańca powiatu tczewskiego. Przy aresztowanych znaleziono m.in. narzędzia służce do przebijania numerów identyfikacyjnych oraz do uruchomienia skradzionego sprzętu. Zatrzymani mężczyźni, po spędzeniu nocy w celi, zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty paserstwa, za co grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

kradzież policja

reklama

Wczoraj (13.10) sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu Krzysztofa G. i Józefa S. na trzy miesiące. Tego samego dnia w związku ze sprawą na terenie gminy Pasym zatrzymano również 35-letniego Mirosława C., któremu wkrótce zostaną przedstawione zarzuty. W wynajmowanym przez niego pokoju policjanci zabezpieczyli amfetaminę oraz skradziony telefon komórkowy.

Śledztwo ma charakter otwarty – policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane