fbpx
13 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

VII Dni Edukacji o nieswoistych zapaleniach jelita

OlsztynVII Dni Edukacji o nieswoistych zapaleniach jelita

Najbliższa sobota (11.10) będzie w Olsztynie dniem edukacji o nieswoistych zapaleniach jelita (NZJ), dając jego mieszkańcom okazję do pozyskania wiedzy na temat tego schorzenia.

reklama

Nieswoiste zapalenia jelita (NZJ) to grupa przewlekłych i postępujących chorób autoimmunizacyjnych przewodu pokarmowego, wśród których do najczęściej występujących zalicza się chorobę Leśniowskiego-Crohna oraz wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Niestety z powodu tego schorzenia cierpią zazwyczaj osoby aktywne zawodowo między 20. a 40. rokiem życia.

Podczas tegorocznej edycji Dni Edukacji, organizowanej pod hasłem “Dostępność leczenia biologicznego w chorobie Leśniowskiego-Crohna oraz we wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego”, zaplanowano spotkania również w Szczecinie, Katowicach, Gdańsku, Warszawie, Krakowie i Bydgoszczy. W każdym mieście eksperci poprowadzą w ramach programu wykłady, zorganizowane będą również panele dyskusyjne. Wszyscy uczestnicy otrzymają bezpłatny poradnik i ulotki informacyjne o nieswoistych zapaleniach jelita oraz dostępne numery Kwartalnika „J-elita”.

reklama

Jak zapewnia Agnieszka Gołębiewska, prezes Zarządu Głównego „J-elity” (Polskiego Towarzystwa Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelita): – Tradycyjnie dokładamy wszelkich starań, aby w jak największym stopniu zaspokoić edukacyjne oczekiwania chorych i ich bliskich. Na spotkania zapraszamy specjalistów najwyższej klasy, umożliwiając również bezpośredni kontakt pacjenta z lekarzem.

W Olsztynie Dzień Edukacji odbędzie się w Awangardzie 2 (ul. Jana Pawła II 2/3). Start o godz. 9.30.

reklama

JC

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji