26 C
Olsztyn
wtorek, 18 czerwca, 2024
reklama

Odnowione placówki w Dobrym Mieście i Olsztynku

NidzicaOdnowione placówki w Dobrym Mieście i Olsztynku

Dzięki pomocy finansowej i wparciu Powiatu Olsztyńskiego przeprowadzono renowacje dwóch placówek opiekuńczo-wychowawczych w Olsztynku i Dobrym Mieście. Na inwestycje w obu miastach przeznaczono prawie 600 tys. zł.

reklama

Inwestycja w Dobrym Mieście zaowocowała termomodernizacją Domu Pomocy Społecznej. Zrealizowano ją dzięki projektowi prowadzonemu przez samorządy Powiatów Olsztyńskiego i Nidzickiego przy współpracy sześciu gmin, który dofinansował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jego wartość wynosi 10 mln zł. Docelowo termomodernizacja ma być przeprowadzona w 19 budynkach publicznych objętych projektem.

W DPS w Dobrym Mieście mieszka stosunkowo niewielu, bo 16 podopiecznych, ale duża część budynku wymagała remontu. Ocieplono w nim ściany i dach, odnowiono taras i zewnętrzne schody. Poza tym podłączono instalację ogrzewającą wodę i zamontowano na dachu kolektory słoneczne.

reklama

– Otrzymaliśmy wspaniały prezent na dwudziestolecie działalności placówki, które mija w tym roku – mówi Teresa Sienkiewicz, dyrektor DPS-u w Dobrym Mieście. – Jesteśmy szczęśliwi i w imieniu wszystkich mieszkańców, a także personelu chciałabym podziękować staroście i radnym za ten wspaniały podarunek. W końcu nasz malutki domek jest piękny i będzie w nim dużo cieplej.

Dom dla Dzieci w Olsztynku
Dom dla Dzieci w Olsztynku

Modernizacji doczekał się także olsztynecki Dom dla Dzieci „Nad Jeziorem”, w którym mieszczą się dwie placówki: socjalizacyjna i interwencyjna. Zbudowano tam dwa aneksy kuchenne z jadalnią i salonem oraz zaopatrzono je w nowy sprzęt AGD, dzięki czemu dzieci mogą same przygotowywać sobie posiłki.

Prace remontowe nie ograniczyły się tylko do tego – wymieniono również instalacje elektryczną i centralnego ogrzewania.

reklama

– Dla nas to nie tylko zmiana architektoniczna – mówi Danuta Suchenek-Pikoluk, dyrektor obu jednostek. – Dzieci będą miały miejsce do wspólnych zajęć, przygotowywania posiłków i przyjmowania znajomych. A przede wszystkim będą uczyły się samodzielności i nowych ról społecznych, np. gotując, sprzątając czy planując zakupy.

JC

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane