22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Allan Starski spotka się z olsztynianami

OlsztynAllan Starski spotka się z olsztynianami

BWA Galeria Sztuki w Olsztynie zaprasza na otwarcie wystawy projektów scenografii Allana Starskiego oraz spotkanie z artystą w środę (8.10) o godz. 18.

reklama

W Olsztynie Allan Starski opowie miłośnikom kina o swojej pracy scenografa w Polsce i Stanach Zjednoczonych oraz zaprezentuje projekty scenografii do takich produkcji jak „Pianista”, „Olivier Twist” oraz „Hannibal. Po drugiej stronie maski”. Na wystawie będzie można zobaczyć plansze zawierające rysunki artysty, kadry z filmów, zdjęcia z planu filmowego i z procesu budowy dekoracji.

Allan Starski jest jednym z najbardziej znanych Polaków w międzynarodowym przemyśle filmowych. To laureat Oskara oraz nagrody Krytyków Filmowych Los Angeles za scenografię do „Listy Schindlera” (1993) Stevena Spielberga i zdobywca Cezara za scenografię do „Pianisty” (2002) Romana Polańskiego. Tworzył scenografię do filmów m.in. „Człowiek z marmuru” (1976), „Panny z Wilka” (1979) i „Danton” (1982). Oprócz Andrzeja Wajdy współpracował także z Agnieszką Holland, Jerzym Stuhrem, Władysławem Pasikowskim i Peterem Webberem. Jest trzykrotnym laureatem nagrody Orła (w 2000, 2003 i 2013).

reklama

Wystawę w holu BWA będzie można oglądać do 12.10. Wstęp wolny.

JC

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane