fbpx
1 C
Olsztyn
czwartek, 1 grudnia, 2022
reklama

Szpital w Biskupcu w elitarnym gronie!

OlsztynSzpital w Biskupcu w elitarnym gronie!

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W poniedziałek 6 października Powiatowy Szpital im. Jana Mikulicza w Biskupcu po raz czwarty otrzyma Certyfikat Akredytacyjny Ministra Zdrowia. Tym samym placówka znajdzie się wśród 159 szpitali w Polsce, które mogą poszczycić się takim wyróżnieniem.

Uzyskanie certyfikatu potwierdza najwyższy poziom usług i opieki nad pacjentami. Świadczy również o dużej wiedzy i doświadczeniu kadry w zarządzaniu jednostką. Podstawową ideą akredytacji jest dobrowolna ocena w oparciu o ustalone kryteria Centrum Monitorowania Jakości, które jest jednostką Ministerstwa Zdrowia.

– Nasza placówka od wielu lat cieszy się dobrą opinią wśród pacjentów – mówi Marek Pietras, p.o. dyrektora Szpitala Powiatowego w Biskupcu. Staramy się świadczyć usługi na coraz wyższym poziomie. Jest to proces ciągły, wymagającym stałego doskonalenia.

Marcin Kulasek: Wojna polsko-polska skończy się, gdy przestanie się opłacać [OPINIA]

– Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, dodaje starosta olsztyński, Mirosław Pampuch. – Ubieganie się o certyfikat akredytacyjny jest dużym wyzwaniem, wymaga ogromnego trudu i zaangażowania wszystkich pracowników szpitala.

Oceny szpitala dokonał w maju tego roku zespół wizytatorów z Krakowa – Audytorzy obserwowali nas, sprawdzali dokumentację, przeprowadzali wywiady nie tylko z pracownikami, ale też z pacjentami. Udzielali też porad i wskazówek w naszych słabych stronach – mówi Grażyna Pepłowska ze szpitala w Biskupcu.

Rada Akredytacyjna przyznała Szpitalowi 87% poziomu spełnienia wszystkich standardów akredytacyjnych i jest to jeden z najwyższych wyników w Polsce.

Uroczyste wręczenie certyfikatu odbędzie się 6 października, o godz. 11 w sali gimnastycznej Szpitala Powiatowego w Biskupcu.

Podczas spotkania dyrekcja szpitala zaprezentuje również nowo zakupiony sprzęt medyczny.

Prezes SM Jaroty odchodzi po 28 latach. Na "stołku" zastąpi go zaufany człowiek prezydenta Grzymowicza?

rak

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze