fbpx
16 C
Olsztyn
sobota, 23 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

3,3 mln złotych na tegoroczną edycję Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego

Olsztyn3,3 mln złotych na tegoroczną edycję Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego

Milion złotych na projekty ogólnomiejskie, 2,3 miliona na projekty osiedlowe – tak wygląda finansowanie OBO 2015.

reklama

Ratusz ogłosił właśnie II edycję Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. W ramach tego przedsięwzięcia mieszkańcy mogą zgłaszać projekty, które chcą aby zrealizowano w mieście, w dzielnicach, w których mieszkają. Pieniądze pochodzą z budżetu miasta.

– Obecnie realizujemy projekty, które zwyciężyły w pierwszej edycji OBO – informuje Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

reklama

Wśród najważniejszych zmian w stosunku do I edycji to przede wszystkim ta dotycząca podniesienia finansowania (w zeszłym roku na projekt osiedlowy było 50 tys. zł), ale także obniżenie wieku decydowania o projektach z 16 na 15 lat.

– Chcemy w ten sposób dotrzeć do gimnazjalistów i tam rozpocząć edukację na temat budżetu obywatelskiego – wyjaśnia Monika Michniewicz, dyrektor biura dialogu społecznego w Urzędzie Miasta. – Będzie także możliwość odwołania się od decyzji zespołów koordynujących OBO.

reklama

Składanie wniosków już się rozpoczęło i potrwa do 15 sierpnia. Po tym terminie zostanie ogłoszona lista projektów, które zostaną poddane pod głosowanie. 15 października dowiemy się, które z nich będą zrealizowane.

Niemniej ważna będzie teraz forma głosowania na poszczególne projekty. Nie ucichły jeszcze echa I edycji OBO i nieprawidłowości przy głosowaniu na projekty, więc teraz ratusz woli dmuchać na zimne i wprowadzi internetowe głosowanie (obok tradycyjnego).

rak

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia