10 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki

OlsztynZostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki

Ogólnopolski projekt zrzeszający wolontariuszy wrażliwych na ludzkie nieszczęście i gotowych nieść pomoc innym poszukuje nowych członków. Stowarzyszenie ma nadzieję znaleźć w Olsztynie 80 osób pełnoletnich i gotowych zaangażować się społecznie.

reklama

Szlachetna Paczka jest akcją organizowaną przez Stowarzyszenie Wiosna, mającą na celu pomoc osobom oraz rodzinom potrzebującym. Wolontariusze sami ich odnajdują i podejmują decyzję o włączeniu do projektu. Współpracują z darczyńcami przygotowującymi paczki i działają w drużynie w celu organizacji magazynu oraz transportu paczek.

Aż 74 proc. osób, które udzielały się w akcji, określiło udział w niej jako jedno z najważniejszych wydarzeń w ich życiu. Oprócz uzyskania ogromnej satysfakcji, mieli okazję rozwijania cenionych na rynku pracy kompetencji, takich jak komunikacja, organizacja pracy czy umiejętność pracy w zespole.

reklama

W ubiegłym roku Szlachetna Paczka dotarła do 17 684 rodzin w potrzebie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych.

Wszyscy zainteresowani wolontariatem proszeni są o zgłaszanie się TUTAJ.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane