-2 C
Olsztyn
wtorek, 28 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wygodniej, bezpieczniej i ładniej w Marcinkowie

WiadomościWygodniej, bezpieczniej i ładniej w Marcinkowie

Mieszkańcy Marcinkowa w gminie Purda mogą korzystać z nowego chodnika w ich wsi. Jak mówią, inwestycja zdecydowanie zwiększyła bezpieczeństwo i komfort poruszania się, a także poprawiła estetykę wsi.

reklama

Chodnik o długości prawie 700 metrów zrewitalizowano wzdłuż drogi powiatowej przebiegającej przez Marcinkowo. Na wysokości szkoły pojawiły się barierki oddzielające jezdnię i pierwsze oznakowane przejście dla pieszych. Dzieci, które idą do szkoły mogą czuć się bezpiecznie. – Taki był nasz zamysł, aby poprawić bezpieczeństwo pieszych w Marcinkowie – mówi starosta olsztyński, Mirosław Pampuch. – Przy okazji wypiękniała również miejscowość.

Nowa inwestycja cieszy wszystkie pokolenia. – Teraz mogę wygodniej i bezpieczniej spacerować – cieszy się pan Leon, mieszkaniem Marcinkowa. Jak mówi, mimo zaawansowanego wieku (92 lata), nie może odmówić sobie codziennego spaceru.

Marcin Kulasek: Czarnka lekcja nieprzyzwoitości [OPINIA]
reklama

– Wcześniej nie mogłem poruszać się bezpiecznie, chodziłem o lasce. Teraz całe Marcinkowo stoi przede mną otworem – dodaje inny mieszkaniec Marcinkowa, poruszający się przy balkoniku rehabilitacyjnym.

Inwestycja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego pod nazwą „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007 – 2013”. Wartość projektu to ponad 320 tysięcy, dofinansowanie wyniosło ponad 260 tysięcy, zaś wkład Powiatu Olsztyńskiego to około 60 tysięcy.

reklama

rak

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Marcin Kulasek: Afera goni aferę! [OPINIA]
Marcin Kulasek: Czarnka lekcja nieprzyzwoitości [OPINIA]