9 C
Olsztyn
sobota, 18 maja, 2024
reklama

Wygodniej, bezpieczniej i ładniej w Marcinkowie

OlsztynWygodniej, bezpieczniej i ładniej w Marcinkowie

Mieszkańcy Marcinkowa w gminie Purda mogą korzystać z nowego chodnika w ich wsi. Jak mówią, inwestycja zdecydowanie zwiększyła bezpieczeństwo i komfort poruszania się, a także poprawiła estetykę wsi.

reklama

Chodnik o długości prawie 700 metrów zrewitalizowano wzdłuż drogi powiatowej przebiegającej przez Marcinkowo. Na wysokości szkoły pojawiły się barierki oddzielające jezdnię i pierwsze oznakowane przejście dla pieszych. Dzieci, które idą do szkoły mogą czuć się bezpiecznie. – Taki był nasz zamysł, aby poprawić bezpieczeństwo pieszych w Marcinkowie – mówi starosta olsztyński, Mirosław Pampuch. – Przy okazji wypiękniała również miejscowość.

Nowa inwestycja cieszy wszystkie pokolenia. – Teraz mogę wygodniej i bezpieczniej spacerować – cieszy się pan Leon, mieszkaniem Marcinkowa. Jak mówi, mimo zaawansowanego wieku (92 lata), nie może odmówić sobie codziennego spaceru.

reklama

– Wcześniej nie mogłem poruszać się bezpiecznie, chodziłem o lasce. Teraz całe Marcinkowo stoi przede mną otworem – dodaje inny mieszkaniec Marcinkowa, poruszający się przy balkoniku rehabilitacyjnym.

Inwestycja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego pod nazwą „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007 – 2013”. Wartość projektu to ponad 320 tysięcy, dofinansowanie wyniosło ponad 260 tysięcy, zaś wkład Powiatu Olsztyńskiego to około 60 tysięcy.

rak

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia