fbpx
15 C
Olsztyn
wtorek, 26 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nieużytki Sztuki w BWA

OlsztynNieużytki Sztuki w BWA

Wiosna to czas nie tylko porządków w szafie, ale też odświeżania naszych balkonowych czy przydomowych ogródków, sadzenia roślin, kopania grządek. Fakt ten wykorzystała Elżbieta Jabłońska, pochodząca z Olsztyna artystka, która postanowiła podbudować w mieszkańcach miast poczucie wspólnoty swoją nową inicjatywą, łącząc jednocześnie przyjemne z pożytecznym.

reklama

„Nieużytki Sztuki”, bo o tym mowa, to wspierana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego inicjatywa mająca na celu bezpłatną dzierżawę terenów zielonych wokół instytucji kultury (muzeów, teatrów, galerii itp.). Odbywa się ona w wybranych miastach Polski: Białymstoku, Gdańsku, Lublinie, Łodzi, Tarnowie, Warszawie, Wrocławiu, Zielonej Górze i właśnie w Olsztynie.

Wszystkie placówki biorące udział w projekcie zostaną wyposażone w niezbędne narzędzia do uprawy ziemi oraz sprzęt mający pomóc zagospodarować daną przestrzeń. Projekt umożliwia miłośnikom ogrodnictwa, którzy nie posiadają własnych grządek, realizowanie swojej pasji i wymiany doświadczeń oraz pomysłów. Z pewnością będzie to też okazja do bliższego poznania instytucji, biorących udział w projekcie.

reklama
Gdyńska Szkoła Filmowa rozpoczyna nauki w Olsztynie! Historyczny moment dla miasta?

W Olsztynie jest nią BWA Galeria Sztuki, gdzie 26 kwietnia odbyło się pierwsze spotkanie uczestników „Nieużytków…”. W organizację miejskiej przestrzeni zielonej w swoich miastach zaangażowane są również m.in. Muzeum Współczesne we Wrocławiu, Królikarnia w Warszawie, Muzeum Sztuki w Łodzi, BWA w Zielonej Górze.

Wszyscy zainteresowani inicjatywą „Nieużytki Sztuki” mogą śledzić jej rozwój TUTAJ.

reklama

Nieużytki Sztuki, Elżbieta Jabłońska, BWA Galeria Sztuki Olsztyn

JC

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Olsztyński hejnał wybrzmiał w Lublinie
Gdyńska Szkoła Filmowa rozpoczyna nauki w Olsztynie! Historyczny moment dla miasta?