14 C
Olsztyn
piątek, 24 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zazdrosny recydywista moze trafić znowu za kratki

OlsztynZazdrosny recydywista moze trafić znowu za kratki

Karol Z. dopiero co wyszedł znowu z więzienia, a już narobił sobie kłopotów. Pobił mężczyznę tłuczkiem do mięsa. 

reklama

Do zdarzenia doszło w piątek (18.04.) przy ul. Jagiellońskiej w Olsztynie. Od kilku dni w jednym  z mieszkań odbywała się libacja alkoholowa. W pewnym momencie między dwoma mężczyznami doszło do sprzeczki, której przyczyną była zazdrość o kobietę (także  uczestniczącą  w  spotkaniu). 36-letni Karol Z. chwycił za tłuczek do mięsa i zadał  cios współbiesiadnikowi w okolice oka. Następnie podejrzany zaczął kopać i bić pięściami poszkodowanego po całym ciele. Do napaści przyłączyła się kobieta, która także zadawała ciosy pokrzywdzonemu. Sprawcy uciekli  z mieszkania, pozostawiając w nim poturbowanego mężczyznę. Ofiara  doznała złamania kości nosowej, ogólnych potłuczeń ciała. Kilka dni po zdarzeniu  kryminalni z olsztyńskiej komendy zatrzymali napastnika. Sprawca usłyszał zarzut udziału w pobiciu z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Po sprawdzeniu danych osobowych mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że Karol Z. na początku  kwietnia opuścił więzienne mury, gdzie odbywał karę czterech lat pozbawienia wolności. Mężczyzna był karany m.in.  za pobicia, kradzieże, włamania i uszkodzenia ciała.

Na wniosek policji i prokuratury, olsztyński sąd zastosował  wobec zatrzymanego tymczasowy areszt. Za przestępstwo, które popełnił Karol Z.  kodeks karny przewiduje karę nawet osiem lat pozbawienia wolności. Jednak 36-latek ze względu na na recydywę, może otrzymać większy wyrok

Policjanci pracujący nad sprawą twierdzą, że zatrzymanie kobiety jest tylko kwestią czasu.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia