fbpx
-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 października, 2021
reklama

Arcybiskup Edmund Piszcz z tytułem doktora honoris causa UWM

reklama

6 maja odbędą się uroczyste promocje habilitacyjne i doktorskie a tytuł doktora honoris causa otrzyma arcybiskup Edmund Piszcz.

Edmund Piszcz otrzyma to honorowe wyróżnienie uczelni za za aktywną, wieloletnią działalność duszpasterską na rzecz środowiska kościelnego, zarówno w wymiarze ogólnopolskim, jak i regionalnym oraz za szeroką działalność naukową, duszpasterską, organizacyjną i społeczną na rzecz dwóch regionów północnej Polski – Pomorza Nadwiślańskiego (diecezja chełmińska) oraz Warmii, Mazur i Powiśla (metropolia warmińska). Tytuł doktora honoris causa duchowny otrzyma także za aktywną działalność akademicką, obejmującą Wydział Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jak i całe środowisko akademickie w Olsztynie oraz za aktywną inspirującą działalność charytatywną, ekumeniczną oraz za wybitne zasługi na rzecz pojednania polsko-niemieckiego ze szczególnym uwzględnieniem mieszkańców Warmii i Mazur.

Podczas uroczystości Arcybiskup poprowadzi wykład pt. „Sprawa nominacji księdza profesora Franciszka Sawickiego na Biskupstwo Gdańskie w 1938 roku”.

reklama

Uroczystość odbędzie się 6 maja w Centrum Konferencyjnym (ul. Dybowskiego 11) o godz. 11. Poprzedzi ją msza święta, która odbędzie się w kościele akademickim o godz. 9.

rak

reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze