fbpx
18 C
Olsztyn
niedziela, 24 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

9-letni chłopczyk został potrącony przez auto na przejściu dla pieszych

Olsztyn9-letni chłopczyk został potrącony przez auto na przejściu dla pieszych

O przydatności systemu ITS kolejny już raz mogli przekonać się olsztyńscy policjanci. Kamery zarejestrowały dwa zdarzenia drogowe, do których doszło w dniu wczorajszym na olsztyńskich ulicach. W pierwszym przypadku 9-letni chłopczyk został potrącony przez auto, podczas przebiegania przez oznakowane przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Drugie zarejestrowane zdarzenie to kolizja, do której doprowadził kierujący osobowym fordem wjeżdżając na skrzyżowanie przy czerwonym świetle. Na szczęście w obu przypadkach nikt z uczestników nie odniósł obrażeń ciała.

reklama

Do pierwszego z nich doszło na skrzyżowaniu ulic Śliwy-Jagiellończyka. Kierujący samochodem fiat, wykonując manewr skrętu w lewo na oznaczonym przejściu dla pieszych, potrącił dziewięcioletniego chłopca, który wbiegł na jezdnię przy nadawanym czerwonym sygnale. Na szczęście dziecko nie odniosło obrażeń ciała, jednak na prośbę opiekuna – chłopiec został przewieziony do szpitala na obserwację. Sprawa zostanie skierowana do sądu rodzinnego, który sprawdzi, czy dziecko znajdowało się pod należytą opieką.

Fatalne dachowanie. Dwie osoby nie żyją

Drugie zdarzenie drogowe miało miejsce na skrzyżowaniu ulic Niepodległości- Mariańska. W tym przypadku kierujący pojazdem ford nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy audi skręcającemu w ul. Mariańską. Sprawca wjechał na skrzyżowanie przy nadawanym świetle czerwonym. Początkowo kierujący fordem nie przyznawał się do winy. Jednak zeznania świadków oraz niepodważalny zapis monitoringu rozwiały wszelkie wątpliwości.
Także w tym zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń ciała. Kierowca osobowego forda został ukarany 500 złotowym mandatem karnym oraz 6 punktami karnymi za spowodowanie kolizji drogowej.

reklama

red

reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Kolesław
25 września 2014 09:31

W tym przypadku to raczej samochód został potrącony, a raczej uderzony przez dziecko, bo o żadnym potrąceniu tutaj raczej mowy być nie może. 😉

Polecane
Ogłoszenia
12-latka potrącona na przejściu dla pieszych. Sprawca uciekł
Niebezpieczny wypadek. 28-latka i jej syn w szpitalu