fbpx
10 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Taniec Wielkanocny w Olsztynie

OlsztynTaniec Wielkanocny w Olsztynie

Już wkrótce Targ Rybny zamieni się w prawdziwą taneczną scenę.

reklama

Olsztynianie będą mieli okazję świętować zmartwychwstanie Chrystusa poprzez tradycyjny Taniec Wielkanocny. Pokaz odbędzie się 27 kwietnia o godzinie 14.30.

W Polsce Taniec Wielkanocny jest obecny od 2010 roku. W Olsztynie swój początek miał 7 kwietnia 2013 roku na Placu Staromiejskim, gdzie zatańczyło około 100 tancerzy. Ten uliczny taniec wykonywany jest w okresie Wielkanocy na całym świecie, od dwóch lat także w Polsce. Światowym liderem i pomysłodawcą Tańca Wielkanocnego jest protestancki Ruch UpToFaith. W Olsztynie nad organizacją czuwają miejscowi wodzireje.

reklama

– Warto zobaczyć tę manifestację wiary młodych ludzi. Obiecujemy wesołe, głośne widowisko. Także publiczność będzie miała możliwość dołączenia się do choreografii – mówi Szymon Puławski, organizator akcji.

HK

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Maks
25 kwietnia 2014 18:23

Dobry artykuł, dzięki za informacje

Arek
25 kwietnia 2014 16:33

słaby artykuł…

Polecane
Ogłoszenia
Jaroty z niższymi rachunkami? Ignacy Niemczycki ma rozwiązanie Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji