-5 C
Olsztyn
środa, 6 grudnia, 2023
reklama
reklama

Konkurs recytatorski w sali kameralnej pod Amfiteatrem

OlsztynKonkurs recytatorski w sali kameralnej pod Amfiteatrem

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza miłośników literatury, poezji śpiewanej oraz teatru do udziału w 59 odsłonie konkursu recytatorskiego. Wydarzenie odbędzie się w sobotę (26.04.) o godzinie 12 w sali kameralnej pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena. Eliminacje rejonowe podzielone są na cztery turnieje. Swoich sił będą mogli spróbować uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz dorośli.

reklama

Pasjonaci literatury mają możliwość wykazać się w Turnieju Recytatorskim  oraz turnieju Wywiedzione ze Słowa. Entuzjaści teatru ujawnią swoje możliwości  w Turnieju Teatrów Jednego Aktora, gdzie mają możliwość zaprezentować autorski spektakl w oparciu o dowolny materiał literacki. Natomiast na sympatyków muzyki i poezji czeka możliwość zaśpiewania wybranego utworu poetyckiego w Turnieju Poezji Śpiewanej. Uczestników będzie oceniać jury w składzie: Cezary Ilczyna, Wiesława Szymańska-Niemaszek i Piotr Bierżyński.
Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest przygotowanie interpretacji repertuaru lub zrealizowanie monodramu, który nie był wcześniej prezentowany w innych konkursach. Zadeklarowanie udziału odbywa się poprzez złożenie wypełnionej karty zgłoszenia, która jest dostępna na oficjalnej stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Kultury. Konkurs jest organizowany w Olsztynie od 1956r. Ma na celu podnoszenie poziomu kultury słowa, upowszechnianie piękna języka i literatury oraz promowanie utalentowanych miłośników poezji.

HK

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia