fbpx
-5 C
Olsztyn
czwartek, 9 grudnia, 2021
reklama

Przed nami kolejna edycja Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki

reklama

Już po raz 12. odbędą się Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki, które z każdym rokiem gromadzą coraz większą publiczność. Tegoroczna edycja potrwa od 24 do 26 września.

Przedsięwzięcie organizowane jest cyklicznie i ma na celu popularyzację sztuki i nauki, prezentowanie ich w atrakcyjnej i przestępnej formie przede wszystkim osobom, które nie są z nimi związane na co dzień. Wydarzenie angażuje nie tylko Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, który jest jego głównym organizatorem, ale również inne instytucje z Olsztyna i okolic, takie jak szpitale, biblioteki, planetarium, skansen w Olsztynku. W bogatym programie Dni, który przewiduje 390 różnego rodzaju atrakcji, wszyscy znajdą coś dla siebie – dorośli, młodzież i dzieci.

Na fanów wydarzenia czekają jak co roku pokazy, prezentacje, wykłady, wycieczki, przedstawienia teatralne i koncert, nie zabraknie również konkursów. W tym roku będzie można zobaczyć m.in. najnowszą wystawę Centrum Nauki Kopernik, pokazy Szalonego Naukowca, wziąć udział w spotkaniach dotyczących walki ze stresem, zajęciach ze street artu czy w warsztatach telewizyjnych, radiowych, plastycznych i teatralnych. Odbędą się także pokazy chemiczne i fizyczne, cieszące się szczególną uwagą najmłodszych. Będzie się można również nauczyć zasad cięcia i pielęgnacji drzew i krzewów owocowych oraz ich szczepienia, a podsumowaniem festiwalu będzie koncert zespołu Raz Dwa Trzy.

Czytaj też:  Martwa kobieta znaleziona w domu. Zatrzymano mężczyznę
reklama

To tylko niektóre atrakcje przygotowane na tegoroczne Dni Nauki i Sztuki (pełny program wydarzenia dostępny jest TUTAJ). Ich otwarcie odbędzie się w Bibliotece Uniwersyteckiej o godz. 10.

Projekt dofinansowany jest przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Samorząd Miasta Olsztyna, Urząd Dozoru Technicznego. Sponsorami głównymi są: ENERGA S.A., Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. i Społem Olsztyn.

Od kilku lat w organizację Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki angażują się także: Multicentrum i Skansen w Olsztynku, a także Olsztyńska Szkoła Wyższa im. Józefa Rusieckiego i Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk, które są głównymi organizatorami Europejskiej Nocy Naukowców w Olsztynie.

Zapisów na imprezy o ograniczonej liczbie miejsc można dokonać po zalogowaniu się na stronie wydarzenia.

JC

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama