-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyn przyłączy się do obchodów Światowego Dnia Choroby Alzheimera

OlsztynOlsztyn przyłączy się do obchodów Światowego Dnia Choroby Alzheimera

Stowarzyszenie Europejskie Centrum Wsparcia Społecznego HELPER zaprasza olsztynian na uroczyste obchody Światowego Dnia Choroby Alzheimera (22.09).

reklama

Międzynarodowa inicjatywa, odbywająca się co roku w kilkudziesięciu krajach na całym świecie, ma stwarzać szansę dla rodzin i opiekunów osób cierpiących na Alzheimera na skorzystanie z bezpłatnych porad psychoterapeuty i terapeutów zajęciowych w zakresie opieki nad chorymi. To forma grupowego wsparcia, pozwalającą lepiej radzić sobie z chorobą bliskich.

Olsztyńskie obchody tego święta rozpoczną się o godz. 10.30 w Środowiskowym Domu Samopomocy „Centrum Alzheimera – DAR SERCA” (ul. Jacka Kuronia 14). Swoją obecność na uroczystości w Centrum potwierdzili m.in. olsztyńscy parlamentarzyści i przedstawiciele administracji publicznej.

reklama

Plan uroczystości:

godz. 10.30 – rozpoczęcie poradnictwa z zakresu psychoterapii i pracy z osobami chorymi na Alzheimera. Bezpłatnych porad będzie udzielać psychoterapeuta oraz terapeuta zajęciowy;
godz. 11 – oficjalna inauguracja uroczystości, przemówienia;
godz. 11.30 – występ kabaretu Czyści jak Łza;
godz. 12.45-13.00 – tort, poczęstunek i zabawa taneczna dla podopiecznych.

reklama

Choroba Alzheimera najczęściej występuje najczęściej u osób po 65. roku życia, ale zdarzają się również wyjątki. Niespełna dziesięć lat temu na świecie cierpiało na nią ponad 26 mln ludzi, jednak statystyki sukcesywnie rosną. Mimo prowadzonych wciąż badań, przyczyny i postęp choroby Alzheimera wciąż nie są do końca rozpoznane.

 
JC

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne