fbpx
11 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Policjanci z CBŚ przejęli transport 28 kilogramów amfetaminy [FOTO]

GaleriePolicjanci z CBŚ przejęli transport 28 kilogramów amfetaminy

Policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z Izbą Celną z Poznania udaremnili przedostanie się na rynek 28 kg amfetaminy o czarnorynkowej wartości ponad miliona złotych. Zabezpieczone narkotyki były ukryte w podłodze auta, którym podróżowała para z Olsztynka. 23-latek i jego o cztery lata starsza „wspólniczka” trafili do policyjnego aresztu.

reklama

Policjanci Centralnego Biura Śledczego po raz kolejny uderzyli w środowisko zajmujące się przestępczością narkotykową. Cios był dość dotkliwy, gdyż tym razem funkcjonariusze udaremnili przedostanie się na rynek narkotyków o czarnorynkowej wartości ponad 1 mln złotych.

W sobotnie popołudnie kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej z Poznania na drodze krajowej A2 w miejscowości Gołuski w województwie wielkopolskim zatrzymali do kontroli kierującego renault magane. Policjanci podejrzewali, że autem mogą być przemycane narkotyki. Funkcjonariusze bardzo skrupulatnie przeszukali samochód, którym podróżowała para z Olsztynka. To co znaleźli policjanci nie pozostawiło wątpliwości, że trop był słuszny. W podłodze samochodu było ukryte 28 kg amfetaminy. Jak mówią sami policjanci, z takiej ilości narkotyków można przygotować 28 tys. działek dilerskich. 23-latek i jego o 4 lata starsza „wspólniczka” trafili do policyjnego aresztu. Oboje usłyszeli zarzuty przemytu wewnątrzwspólnotowego znacznych ilości narkotyków. Grozi im kara na czas nie krótszy od lat trzech. Decyzją sądu 23-latek został tymczasowo aresztowany, natomiast wobec jego partnerki zastosowano policyjny dozór.

reklama

Z ustaleń śledczych wynika, że narkotyki do naszego kraju trafiły z Holandii, a miały być przeznaczone na rynek Warmii i Mazur.

Policjanci z CBŚ przejęli transport 28 kilogramów amfetaminy [FOTO] Olsztynek Galerie, Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Jaroty z niższymi rachunkami? Ignacy Niemczycki ma rozwiązanie Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji