fbpx
11 C
Olsztyn
środa, 4 sierpnia, 2021

Otwórz swój biznes nad jeziorem Ukiel

Artykuł sponsorowany

reklama
reklama
Wyślij przez
Otwórz swój biznes nad jeziorem Ukiel

Olsztyńska plaża miejska będzie najnowocześniejszym kompleksem rekreacyjno-sportowym w  Polsce. W jej bezpośrednim sąsiedztwie przygotowano atrakcyjnie położone działki w ramach stref przedsiębiorczości, które zostały przygotowane przez Olsztyn za 30 milionów złotych.

Władze Olsztyna starają się wykorzystać w pełni potencjał płynący z niespotykanego na skalę ogólnopolską położenia stolicy Warmii i Mazur. W obrębie administracyjnym miasta znajduje się kilkanaście jezior i dwie rzeki. Olsztyn charakteryzuje się wyjątkowymi, jak na miasto tej wielkości, walorami przyrodniczymi. Ponad 21% terenu miasta stanowią lasy, co plasuje Olsztyn na piątym miejscu wśród stolic województw Polski i na pierwszym miejscu w Polsce Wschodniej. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że ponad połowa terenów leśnych to zwarty kompleks Lasu Miejskiego. Na terenie miasta znajduje się Obszar Chronionego Krajobrazu Doliny Środkowej Łyny. Łącznie obszary prawnie chronione stanowią prawie 6% powierzchni miasta. Nie występują tu obszary objęte ochroną w ramach sieci Natura 2000.

reklama

– Jednym z głównych celów Olsztyna jest ściągnięcie inwestorów do specjalnie przygotowanych stref przedsiębiorczości, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie plaży miejskiej, Zatoki Miłej i Słonecznej Polany – mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

Centrum Rekreacyjno-Sportowe „Ukiel” będzie działało przez cały rok. Dotąd wraz z zakończeniem sezonu okolice plaży pustoszały. Wszystko ma się zmienić z zakończeniem prac. Mieszkańcy będą mogli korzystać z takich atrakcji jak: kryte boiska do siatkówki plażowej, sala do squasha (przy ul. Jodłowej), snowpark/skatepark i lodowisko (plaża miejska). Oczywiście większość atrakcji będzie dostępnych latem z racji położenia nad brzegiem jeziora. Tym bardziej, że plaża będzie dwa razy większa niż dotychczas. Właśnie w takim otoczeniu olsztyński ratusz przygotował działki gotowe pod inwestycje. Strefy przedsiębiorczości to uzbrojone, wyposażone w  drogi dojazdowe i parkingi tereny nad jeziorem Ukiel. Ich przygotowanie kosztowało 30 milionów złotych, z czego 17 milionów pochodziło ze środków Unii Europejskiej.

Plaża miejska

Jest to teren administrowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olszynie. Plaża jest w trakcie gruntownej przebudowy, która zakończy się we wrześniu 2014 roku. Po zakończeniu prac będzie to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce. W okolicy tej inwestycji przygotowano pięć działek w ramach stref przedsiębiorczości. Trzy z nich (UT5, UT6 i UT24) zlokalizowane są bezpośrednio w strefie nadbrzeżnej jeziora Ukiel. Inwestycje na tych trzech działkach mogą wzbogacić istniejącą infrastrukturę o usługi sportowo-rekreacyjne (np. wypożyczalnie sprzętu wodnego, a także o małe hotele lub usługi gastronomiczne). Działka UT7 może zostać zabudowana przystanią wodną, ośrodkiem szkoleniowym lub trzykondygnacyjnym hotelem. Największa UT8, to blisko dwuhektarowa działka położona przy zalesionej skarpie przy ul. Sielskiej (z dojazdem od ul. Jeziornej). Wielkość działki pozwala na budowę obiektów o zróżnicowanych funkcjach. To idealna lokalizacja na basen, halę sportową, hotel, klinikę rehabilitacyjną lub restaurację.

Słoneczna Polana

Jest to pięknie położone miejsce nad jeziorem Krzywym. Znajduje się tu przystań żeglarska wraz z  drogą dojazdową, którą można dojechać również na lotnisko na Dajtkach. Oprócz tego na Słonecznej Polanie wybudowano ścieżki rowerowe i ciągi piesze. Na zmotoryzowanych czeka parking przygotowany dla 200 samochodów. Właśnie w takiej okolicy dla przedsiębiorców przygotowano dwie działki inwestycyjne.

Działka UT17 przeznaczona jest pod kemping z możliwością świadczenia usług rekreacyjno-sportowych i prowadzenia gastronomii. Uzbrojenie działki pozwala na jej swobodne wykorzystanie pod potrzeby indywidualnej turystyki samochodowej lub rowerowej. Działka UT18 o powierzchni ponad 70 arów usytuowana jest na pięknym wzniesieniu wśród drzew z widokiem na jezioro. Została przeznaczona do sprzedaży pod trzykondygnacyjny hotel. Poza wysokością plan zagospodarowania nie ogranicza w większym stopniu możliwości inwestycyjnych. Na działce dopuszczalne są również usługi sportowe, rekreacyjne i gastronomiczne.

Zatoka Miła

To bardzo ładnie położone tereny, które dotychczas były bardzo mało wykorzystywane. Ulokowanie tam stref przedsiębiorczości ma na celu to zmienić. Największa działka UT9 zlokalizowana jest bezpośrednio przy ul. Sielskiej. Liczy ponad hektar i przeznaczona jest pod hotel i usługi rekreacyjne. Również przy ul. Sielskiej zlokalizowana jest działka US2, która widokowo zwrócona jest w stronę Zatoki Miłej. Jej wielkość pozwala na wybudowanie obiektów sportowo-rekreacyjnych, a także lokalu gastronomicznego. Obiekty, które tam powstaną mogą być wykorzystane także na inne funkcje usługowe. Najmniejszą działką położoną nad Zatoką Miłą jest działka zlokalizowana niedaleko dawnego gospodarstwa rybackiego. Została ona oznaczona symbolem UT16. Przeznaczona jest pod zabudowę hotelową. Jej dodatkowym atutem jest położenie nad samym jeziorem. Istnieje również możliwość wybudowania tam mieszkania dla właściciela.

us2 ut9 ut6 ut5 ut7 ut8 ????????????? ????????????? ut24

KM


ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
reklama

Popularne filmiki z Olsztyna i regionu

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Niezalogowany użytkownik musi zaakceptować poniższe warunki
0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze