23 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Iławskie autobusy skontrolowane. Mogą bezpiecznie przewozić dzieci

IławaIławskie autobusy skontrolowane. Mogą bezpiecznie przewozić dzieci

Wczoraj (04.09) policjanci na terenie powiatu iławskiego przeprowadzili działania prewencyjno-kontrolne „Gimbus”. Ukierunkowane są one na poprawę bezpieczeństwa dzieci przewożonych do i ze szkół. Wszystkie kontrolowane przez policjantów elementy, zarówno dotyczące kierowcy, jak i autobusu były w porządku.

reklama

 Najważniejszym celem jest zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży przewożonych do szkół środkami zorganizowanego transportu. W ramach działań funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości kierowców, stan techniczny, wyposażenie i obowiązkowe oznakowanie pojazdów oraz posiadanie przez kierujących wymaganych dokumentów. Policjanci zwracali też uwagę na przewożenie pasażerów z uwzględnieniem liczby miejsc dla nich przeznaczonych oraz obecność opiekuna w kontrolowanym autobusie.

W trakcie działań „Gimbus” funkcjonariusze skontrolowali 15 pojazdów przewożących uczniów. W żadnym z nich nie stwierdzili nieprawidłowości.  Wszyscy kierowcy kontrolowanych autobusów byli trzeźwi.

reklama

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży dowożonych do szkół zbiorowymi środkami transportu działania te przeprowadzane będą systematycznie.

Edyta Głogowska

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane