-3 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Iławskie autobusy skontrolowane. Mogą bezpiecznie przewozić dzieci

IławaIławskie autobusy skontrolowane. Mogą bezpiecznie przewozić dzieci

Wczoraj (04.09) policjanci na terenie powiatu iławskiego przeprowadzili działania prewencyjno-kontrolne „Gimbus”. Ukierunkowane są one na poprawę bezpieczeństwa dzieci przewożonych do i ze szkół. Wszystkie kontrolowane przez policjantów elementy, zarówno dotyczące kierowcy, jak i autobusu były w porządku.

reklama

 Najważniejszym celem jest zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży przewożonych do szkół środkami zorganizowanego transportu. W ramach działań funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości kierowców, stan techniczny, wyposażenie i obowiązkowe oznakowanie pojazdów oraz posiadanie przez kierujących wymaganych dokumentów. Policjanci zwracali też uwagę na przewożenie pasażerów z uwzględnieniem liczby miejsc dla nich przeznaczonych oraz obecność opiekuna w kontrolowanym autobusie.

W trakcie działań „Gimbus” funkcjonariusze skontrolowali 15 pojazdów przewożących uczniów. W żadnym z nich nie stwierdzili nieprawidłowości.  Wszyscy kierowcy kontrolowanych autobusów byli trzeźwi.

reklama

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży dowożonych do szkół zbiorowymi środkami transportu działania te przeprowadzane będą systematycznie.

Edyta Głogowska

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia