fbpx
-0 C
Olsztyn
Thursday, 8 December, 2022
reklama

Niewinny mężczyzna skazany na dożywocie? Błąd prokuratury z Olsztyna?

OlsztynNiewinny mężczyzna skazany na dożywocie? Błąd prokuratury z Olsztyna?

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Prawdopodobnie 15 lat temu doszło do prokuratorskiej pomyłki, w wyniku której niewinny mężczyzna został skazany na dożywocie.

Sprawa dotyczy zabójstwa, które miało miejsce w 1999 roku. Wtedy to wyłowiono właśnie ciało z jeziora Pluszne. Zwłoki mężczyzny zostały poćwiartowane i wyrzucone do jeziora w reklamówce. Śledztwo prowadziła najpierw prokuratura olsztyńska, a następnie białostocka. Ustalono, że ofiarą był związany z suwalskim półświatkiem Tomasz S. śledczy ustalili, że mężczyzna przed śmiercią był torturowany i więziony w klatce. Zarzuty postawiono Jackowi W., który konsekwentnie nie przyznawał się do winy. Został on skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Nowe fakty pojawiły się w związku z listem Wiesława S., który został aresztowany za włamania. W liście napisał, że „chce się podzielić informacjami na temat poważnego przestępstwa”. Dzięki informacjom mężczyzny odnaleziono klatkę, w której przetrzymywano Tomasza S. i zakopane zwłoki mężczyzny. Wiesław S. przyznał do zabójstwa z 1999 roku.
Śledczy nie wiedzą w tej chwili czyje zwłoki znalezione w jeziorze Pluszne w 1999 roku . Jak podaje PAP prokurator zajmujący się w początkowej fazie śledztwa pracował również nad sprawą Krzysztofa Olewnika.

Grozi mu dożywocie. 38-letni mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo 43-latka na terenie ogródków działkowych

Do sprawy wrócimy w poniedziałek.

KM

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze