22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Ranking najbogatszych miast. Jak wypada Olsztyn?

OlsztynRanking najbogatszych miast. Jak wypada Olsztyn?

Olsztyn na tle całego województwa wygląda na oazę gospodarczą. Olsztynianie według magazynu “Wspólnota” są w dziesiątce najbogatszych mieszkańców miast w Polsce. 

reklama

Magazyn “Wspólnota” opublikował ranking najbogatszych miast w Polsce. Autorem zestawienia jest prof.Paweł Swianiewicz, doradca Prezydenta RP ds. samorządów. Zestawienie powstało poprzez podzielenie dochodów miasta przez liczbę mieszkańców. Według tego rankingu Olsztyn jest na dziewiątym miejscu wśród najbogatszych miast. Wyprzedzamy Rzeszów, a przed Olsztynem uplasowały się takie miasta jak: Łódź, Opole czy Poznań. Najbogatszym miastem jest Warszawa. Tuż za nią uplasował się Wrocław i Kraków.

Według magazynu “Wspólnota” średni dochód na jednego mieszkańca w Olsztynie to 3939,9 złotych. Olsztyn awansował w stosunku do ubiegłego roku o jedno miejsce. 

reklama

KM

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

15 KOMENTARZY

15 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Andrzej
18 sierpnia 2014 10:56

Żerują na studentach to i wyciągają taką kasę miesięcznie 🙂 wynajem mieszkania plus pensja i na pewno wychodzi minimum te 4tys.

Karol
17 sierpnia 2014 16:00

pieprzycie głupoty. znam ludzi wykształconych na stanowiskach, które winny dać im dochód powyższy, a zamiast tego zapitalaja za najniższa krajowa, bo szef to dusigrosz. no i on na pewno tą średnią wyrabia….

Polecane