22 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Krystyny Spikert

OlsztynPowiatowy Konkurs Recytatorski im. Krystyny Spikert

Mickiewicz, Mrożek, Herbert, Kofta, czy Szymborska – z poezją i prozą tych wybitnych autorów zmierzy się w sobotę 29 marca w Dobrym Mieście 32 uczestników XII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Krystyny Spikert. 

reklama

Wszystkich, którzy chcieliby posłuchać żywego słowa i pięknej polszczyzny w wykonaniu młodych recytatorów zapraszamy w najbliższą sobotę 29 marca na godz. 14 do Hotelu Kopczyński w Dobrym Mieście, gdzie odbędzie się już dwunasta edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego imienia Krystyny Spikert.

– W tym roku mamy rekordową liczbę 32 uczestników, 12 ze szkół średnich i 20 z gimnazjów – cieszy się Wojciech Gajewski, współorganizator konkursu ze Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Rozwoju Gimnazjum Publicznego w Dobrym Mieście. – Tak duże zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania.

reklama

Do konkursu zgłosili się młodzi recytatorzy z takich miejscowości, jak: Dobre Miasto, Barczewo, Olsztynek, Purda, Gietrzwałd, Jonkowo, czy Smolajny. Każdy z nich będzie musiał zaprezentować się w utworze poetyckim i w prozie. Na tapecie w tym roku są m.in. tak wybitni autorzy, jak Adam Mickiewicz, Jonasz Kofta, Wisława Szymborska, Sławomir Mrożek, czy Zbigniew Herbert. Przed przesłuchaniami konkursowymi młodzi ludzie wezmą udział w warsztatach, które poprowadzi Andrzej Fabisiak, były wicedyrektor Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie i jako wolontariuszka Ewa Cichocka z zespołu „Czerwony Tulipan”. Impreza ma na celu: kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego poprzez sztukę recytacji, artystyczną konfrontację młodych recytatorów oraz wyszukiwanie talentów recytatorskich. Patronat nad wydarzeniem objął Mirosław Pampuch, starosta olsztyński. Powiat Olsztyński wspiera konkurs finansowo.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane