fbpx
1 C
Olsztyn
środa, 30 listopada, 2022
reklama

Studenci z Ukrainy na praktykach w Powiecie Olsztyńskim

WiadomościStudenci z Ukrainy na praktykach w Powiecie Olsztyńskim

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Grupa dziesięciu studentów z Ukrainy odbywa dwumiesięczne praktyki w Powiecie Olsztyńskim. Młodzież podjęli rolnicy z gospodarstw współpracujących z Zespołem Szkół Rolniczych w Smolajnach.

Praktyki po raz 12. zorganizował w ramach porozumienia ze szkołą rolniczą we Włodzimierzu Wołyńskim Powiat Olsztyński i ZSR w Smolajnach. W tym roku ze względu na trudną sytuację na Ukrainie nie przyjechali studenci z dwóch innych szkół, które do tej pory korzystały z praktyk w Polsce. Na półmetku zmagań, rolnicy oraz ich podopieczni z Ukrainy wzięli udział w spotkaniu integracyjnym na terenie parku szkoły w Smolajnach. Spotkanie swoją obecnością zaszczycił starosta olsztyński, Mirosław Pampuch, który przywiózł pamiątkowe upominki dla młodzieży z Ukrainy. Były rozmowy przy grillu i wymiana doświadczeń. Młodzi Ukraińcy są pod wrażeniem tego, co zobaczyli i czego mogą nauczyć się w gospodarstwach u rolników z powiatu olsztyńskiego, którzy przede wszystkim zajmują się produkcją mleczną i roślinną.
Jakimi praktykantami są studenci z Ukrainy? Gospodarze zgodnie potwierdzają, że cechuje ich pracowitość i dyscyplina. Chętnie podchodzą do pracy i pomocy w gospodarstwie, chociaż początkowo bardzo ostrożnie ze względu na nieznane maszyny i technologie. Po miesiącu są jednak dobrze zaznajomieni z pracami w gospodarstwie i nie żywią początkowych obaw. Ich pobyt potrwa do początku września.

Prezes SM Jaroty odchodzi po 28 latach. Na "stołku" zastąpi go zaufany człowiek prezydenta Grzymowicza?

rak

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze